Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pompy ciepła do twojego domu

Fotowoltaika Kraków
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wybranie właściwej instalacji grzewczej naszego domu to jedna z bardziej istotnych rzeczy, bowiem wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz na komfort ich użytkowania w czasie chłodniejszych dni. Głównymi aspektami, jakimi kierujemy się przy jej wyborze jest duża wydajność, energooszczędność oraz niezbyt wygórowana cena. Rozwiązaniem, na które warto się zdecydować z uwagi na jego efektywność oraz niską eksploatację są pompy ciepła.

Rekuperacja Kraków

Niedrogie ogrzewanie na długie lata

Pompy cieplne to innowacyjne urządzenia grzewcze umożliwiające skuteczne ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej w budynku. Wykorzystywaną do właściwego funkcjonowania energię pobierają z otoczenia, dzięki czemu jesteśmy w stanie znacznie obniżyć koszty przeznaczone na ogrzewanie. Najczęstszymi źródłami pozyskiwanej energii są grunt, wody gruntowe, czy też powietrze. Dzięki tym zasobom pompy ciepła są wydajne przez cały rok oraz pozwalają na wygodne korzystanie z instalacji przez długie lata. Są uniwersalnym rozwiązaniem do wielu rodzajów budynków – domów jednorodzinnych, firm oraz wielu innych budynków użytkowych.

W zgodzie ze środowiskiem

Ekologiczne rozwiązania cieszą się dziś coraz większą popularnością. Dobierane są zależnie od indywidualnych potrzeb użytkowników oraz możliwości montażu instalacji. Podobnie jak pompy cieplne – energię pozyskiwaną z otoczenia wykorzystują również systemy Fotowoltaika KrakówPozwalają one na efektywne wykorzystanie energii słonecznej niemal w każdych warunkach, a dostęp do nich możliwy jest niezależnie od miejsca zamieszkania. Wysokiej jakości panele fotowoltaiczne montowane na budynkach dają możliwość zasilania wielu urządzeń, z których korzystamy każdego dnia. Ich zastosowanie szczególnie sprawuje się w gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych oraz wielu budynkach firmowych. Montaż systemu fotowoltaicznego to opłacalna i przyjazna środowisku inwestycja.

Innowacyjna wentylacja pomieszczeń

Rekuperacja Kraków to sposób na energooszczędną i ekonomiczną wentylację mechaniczną pomieszczeń. System odprowadza zanieczyszczone i zużyte powietrze z obecnością dwutlenku węgla na zewnątrz budynku, tym samym dostarczając do środka świeżego. Dostarczane do pomieszczenia powietrze jest przefiltrowane, co sprawia, że jest w pełni bezpieczne – szczególnie dla dzieci czy osób chorych – bowiem nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. System ten jest cichy i niesłyszalny przez użytkowników pomieszczeń, przez co jest z powodzeniem stosowany w budynkach mieszkalnych, firmach oraz wielu innych budynkach użytkowych. Ma duży wpływ na jakość powietrza, co znacznie wpływa na komfort pomieszczeń, w których został zamontowany.