Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Sposób na wyjątkowe udekorowanie ścian? Wykorzystaj panele samoprzylepne!

panele samoprzylepne
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Nie ulega wątpliwości, że dekorowanie mieszkania to wciągające zajęcie. To sposób nie tylko na realizowanie własnej pasji, ale również wznoszenie kreatywności na coraz wyższy szczebel. Przykładem jest urządzanie ścian w pokoju dziennym przy użyciu paneli samoprzylepnych. To doskonała alternatywa dla klasycznych farb, w przypadku której nie musisz wykonywać szeregu czasochłonnych prac porządkowych. Najważniejsze są jednak uzyskiwane dzięki nim efekty wizualne. Jak możesz je wykorzystać? Sprawdź kilka sprawdzonych pomysłów.

Chcesz udekorować ścianę w salonie? Wybierz panele samoprzylepne

Wykorzystanie paneli samoprzylepnych to jedno z najprostszych, a zarazem interesujących rozwiązań, jeśli chodzi o dekorację ścian w pokoju dziennym. Ich montaż nie sprawia najmniejszych problemów. Dekory posiadają warstwę kleju, wobec czego wystarczy usunąć osłonę i umiejscowić panel w wybranym miejscu. Do przeprowadzenia czynności remontowo-dekoratorskich nie potrzeba zatem wielkich umiejętności. Poradzi sobie z nimi nawet największy laik. Zwłaszcza że występują w przystępnym i niewielkim formacie, który jeszcze bardziej ułatwia klejenie poszczególnych elementów.

Co ważne, znajdziesz je w różnorodnych wariantach kolorystycznych i wzorach. Dzięki temu każdy wybierze spośród nich wyjątkową dekorację dopasowaną do stylu kompozycji wnętrza. A jeśli interesuje Cię jego przełamanie oraz wyszczególnienie konkretnej strefy w całym salonie, również wywiążą się ze swojej roli.

Panele samoprzylepne – wykorzystaj je na wiele sposobów

Nie ulega wątpliwości, że salon to najważniejsze pomieszczenie w całym mieszkaniu. Dlatego też szykując się do jego aranżacji, należy dokładnie przemyśleć każdy, nawet najmniejszy detal. Odpowiednia koncepcja pozwoli Ci urządzić całość w wyjątkowy sposób.

Jak mogą pomóc Ci panele samoprzylepne? Z powodzeniem wykorzystasz je do zdobienia przestrzeni znajdującej się za telewizorem. Takie rozwiązanie ma swoje uzasadnienie, ponieważ to właśnie tam z reguły skupia się wzrok osób oddających się relaksowi na kanapie.

Strefa wypoczynkowa to kolejne miejsce, które warto mieć na uwadze. Możesz wyróżnić ścianę znajdującą się tuż za sofą lub właśnie za kanapą. Zachwycająca kompozycja rzuci się natychmiast w oczy, gdy domownicy lub przebywający w domu goście będą wchodzić od pomieszczenia. A może chcesz, aby przed szereg wystąpiła strefa jadalniana? To również ciekawy pomysł, w którego realizacji pomogą panele ścienne w postaci tapety.

Jak już wspomniano, występują one w przeróżnych formach. Wśród najbardziej interesujących znajdziesz m.in. imitację cegły lub drewna. O ból głowy niejednokrotnie przyprawia szeroka gama kolorów. Biel, czerń, fiolet, róż, beż, brąz, odcień kawowy – to tylko kilka z nich, które sprawdzą się w kompozycji loftowej, rustykalnej, prowansalskiej, klasycznej, a także wielu innych. Jeśli chcesz otrzymać szerokie pole do popisu w trakcie aranżacji pokoju dziennego, warto zapoznać się z propozycjami sklepu Dom z Paneli. Dostępne warianty kolorystyczne pozwolą nadać elegancji i szyku każdemu wnętrzu na wiele sposobów.

panele na ścianę

Niewyczerpane możliwości zastosowania paneli samoprzylepnych

Potencjał paneli samoprzylepnych na tym się nie kończy. Śmiało możesz przyklejać je pod różnymi kątami, co pozwala na swobodną zabawę uzyskiwanymi efektami. Co więcej, nie musisz wcale oklejać całej ściany. Jeśli masz taką ochotę, zdecyduj się na pokrycie jedynie wybranego fragmentu. Interesujący twór uzyskasz też, wykorzystując kilka wariantów tapety w celu kolorystycznego stopniowania. Wystarczy tylko dać się ponieść własnej fantazji.