Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


5 praktycznych porad, jak urządzić salon z aneksem kuchennym 30m2

salon z aneksem kuchennym
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Coraz częściej stosuje się aneksy kuchenne, które pozwalają połączyć dwa mniejsze pomieszczenia w duży salon z kuchnią. Dzięki temu można uzyskać nawet 30 m² przestrzeni. Pozwala to na stworzenie ciekawych aranżacji salonu. Stosując kilka dodatkowych sztuczek, można uzyskać niesamowite efekty, które zrobią wrażenie na każdym gościu. Zobacz sam, co jeszcze możesz zrobić w salonie z aneksem kuchennym.

Szukaj inspiracji w internecie

Internet to prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji, pozwala łączyć ze sobą najciekawsze koncepcje, aby tworzyć niesamowite aranżacje salonu. Warto czytać, szukać i oglądać, co do zaoferowania mają inni w sieci i jak urządzili swoje pomieszczenia. W ten sposób łatwo zgromadzić dość pomysłów, by samemu stworzyć własną, indywidualną aranżację.

Dobre światło działa cuda

Bardzo ważne jest odpowiednie doświetlenie salonu z aneksem kuchennym. Aranżacje kładą nacisk na odpowiednie światło, które wyłoni wszystkie walory Twojego dużego pokoju oraz aneksu kuchennego. Oświetlenie ledowe pod szafkami kuchennymi, duże światło górne, dodatkowe lampy na ścianach, a może jakaś stylowa lampka stojąca. Należy postarać się, aby każdy element salonu był odpowiednio oświetlony także wieczorami.

Rośliny ożywią Twój salon

Cennym dodatkiem do Twojego salonu mogą być kwiaty i rośliny. Ożywiają one zdecydowanie całe pomieszczenie. Mogą również stanowić ciekawy akcent kolorystyczny, który jeszcze bardziej podkreśli zalety Twojego wystroju. Zarówno duże monstery, jak i niewielki bukiet róż w wazonie nadadzą pozytywny klimat całemu pomieszczeniu.

aranżacje salonu

Wyspa czy półwyspa?

Często aranżacje salonu z aneksem kuchennym uwzględniają pewne wizualne oddzielenie obu części pomieszczenia od siebie. Najczęściej w tej roli występuje wyspa lub półwyspa. W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze stołem na środku salonu. Można na nim przygotowywać obiad, jednocześnie rozmawiając z resztą rodziny w dużym pokoju lub oglądając telewizor. Półwyspa jest bardzo podobna, ale w tym przypadku jeden koniec stołu dochodzi do mebli lub ściany. Uzyskuje się bardziej zamknięty aneks kuchenny.

Meble pasujące w każde miejsce

Warto też postawić na modułowe meble. Pozwalają one na łączenie i przestawianie poszczególnych elementów tak, by jak najbardziej odpowiadały potrzebom domowników. Zwiększa to ich uniwersalność, a także ułatwia tworzenie bardziej indywidualnych i spersonalizowanych aranżacji salonu.

Meble na każdą sytuację

Meble nie tylko mogą pasować do każdego miejsca, ale pełnić dowolną funkcję. Duży pokój to główne pomieszczenie w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego też warto być przygotowanym na każdą sytuację i mieć uniwersalne meble w salonie kuchennym. W aranżacji wnętrz wykorzystuje się często rozkładane stoły. Równie ciekawie rozwiązaniem jest sofa z opcją spania na wypadek pojawienia się późnego gościa. Sofy takie występują również w wariancie modułowym, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z indywidualnych projektów.

Szukaj rad specjalistów, by lepiej wyrazić siebie

Przy aranżacji swojego salonu warto kierować się wskazówkami specjalistów, jakich znaleźć można między innymi na AboutDecor. Dzięki temu znajdziemy w swoim aranżacyjnym języku więcej wyrazów, które wyrażą nasz własny styl i pozwolą zamieszkać w miejscu, które będzie nam najbardziej odpowiadało. Im więcej porad i inspiracji przeczytasz, tym więcej będziesz mógł ich wykorzystać do stworzenia własnego projektu.