Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Odkurzacz piorący – jak wybrać odpowiedni model?

Odkurzacz piorący
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Odkurzacz piorący to jedno z podstawowych narzędzi firm i ekip sprzątających, które odpowiedzialne są za utrzymanie czystości w obiektach biurowych lub w prywatnych nieruchomościach klientów. Warto więc wiedzieć, jak wybrać odpowiedni model, który zapewni satysfakcjonujące parametry, niezawodność i efektywność pracy. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Sprawdź i wybierz wyposażenie dostosowane do swoich indywidualnych wymagań.

Najważniejsze parametry odkurzaczy piorących

Każda inwestycja w narzędzia pracy powinna być przemyślana pod kątem parametrów technicznych. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, by zakup był maksymalnie zadowalający? Nie czekaj i zobacz, które wartości mają największe znaczenie podczas eksploatacji i postaw na asortyment dobrany zgodnie z indywidualnymi kryteriami wyboru. 

Moc

Większa moc oznacza większą siłę ssania. Wartość mocy w przypadku odkurzaczy piorących waha się najczęściej w przedziale między 800 W - 1500 W. Do najpopularniejszych urządzeń zaliczamy jednak propozycje z górnej granicy, gdyż użytkownicy wolą zazwyczaj pozostawić pewien zapas mocy na wypadek trudniejszych zadań. Czy to dobra decyzja? W kontekście zastosowań firmowych większa moc to nie tylko poprawa wydajności, ale i ograniczenie ryzyka awarii spowodowanej przeciążeniem silnika. 

Biorąc jednak pod uwagę wykorzystanie odkurzacza piorącego w prywatnych obiektach klientów, lepiej inwestować w urządzenia o mniejszej mocy. Są one z reguły tańsze, co umożliwia szybszy i mniej bolesny zakup wysokogatunkowego zestawu akcesoriów przydatnych przy pracy.

Pojemność zbiornika

Odkurzacze piorące różnią się od siebie także budową zbiorników na wodę, środki piorące i kurz. Najważniejszy i bezapelacyjnie obowiązkowy zbiornik to pojemnik na wodę. Podczas zakupu odkurzacza piorącego warto zwrócić uwagę na jego pojemność, gdyż im jest on większy, tym większą powierzchnię dywanu wypierzemy bez konieczności uzupełniania lub opróżniania. Wartości pojemności pojemników wahają się w przedziale między 7l i 56l. Świetnym przykładem są w tym wypadku odkurzacze POWER EXTRA 7 P (7l pojemności zbiornika na detergent i 11l pojemność zbiornika na brudną wodę) i M 26 I POMPA CEME (11l pojemności zbiornika na detergent i 56l pojemność zbiornika na brudną wodę) z oferty Fairplayplus.pl.

Biorąc pod uwagę pojemność zbiornika odkurzaczy piorących, warto przyjąć tę samą zasadę, co w przypadku ich mocy. Podróżując między domami i mieszkaniami klientów prywatnych, większy odkurzacz będzie też większym problemem – ze względu na wagę i rozmiary. Nie wykorzystasz też oferowanego potencjału, dlatego mniejsze alternatywy będą po prostu rozsądną inwestycją w narzędzia pracy. Dla biur i biurowców największa pojemność zbiornika to jedyna słuszna decyzja. 

Ssawki, szczotki i inne akcesoria

Każdy odkurzacz piorący jest wyposażony w podstawowe akcesoria: 

 • wąż elastyczny
 • rura ssąca
 • ssawy do natrysku 

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie, które będzie stanowić doskonałe uzupełnienie idealnego zestawu. Konsumenci mogą liczyć na obecność lub możliwość dokupienia dłuższego węża ułatwiającego dostęp do bardziej oddalonych miejsc. a w przypadku odkurzacza Power Extra 7 również będzie: 

 • szczotka okrągła
 • ssawa szczelinowa
 • ssawa do tapicerki

Odkurzacz piorący Power Extra 7 może być również używany do odkurzania na sucho i mokro, więc w dodatkowych akcesoriach jest również:

 • ssawa na sucho
 • ssawa na mokro
 • filtr kartridżowy
 • filtr kartridżowy HEPA
 • filtr tekstylny
 • a także worki papierowe i fizelinowe.

Akcesoriów jest całe mnóstwo i każdy ma dużą możliwość dobrania kompletu do indywidualnych potrzeb. Warto więc ze względu na zróżnicowane potrzeby sięgnąć od razu po wysokiej jakości zestaw składający się z wielu komponentów. 

Postaw na markowe odkurzacze piorące najwyższej jakości

Porównując wysokogatunkowe konstrukcje odkurzaczy i ich tańsze alternatywy, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzeń oraz zaawansowanie systemów. Przemysłowe odkurzacze piorące przystosowane są do dłuższej pracy na większych powierzchniach, co gwarantuje wysoki poziom efektywności w stosunku do imponującej żywotności. 

Jedną z interesujących propozycji, są urządzenia sygnowane logo marki Ghibli&Wirbel. Jest to certyfikowany producent przemysłowych maszyn czyszczących – w tym odkurzaczy piorących o zróżnicowanych parametrach. Znajdziesz je m.in. w ofercie sklepu Fairplayplus.pl, gdzie dostępne są również szczegółowe opisy poszczególnych wariantów. W razie wątpliwości możesz też skorzystać z pomocy zakupowej doświadczonego zespołu kompetentnych ekspertów.