Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zadbać o zabezpieczenie budynku?

zabezpieczenie budynku
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Odpowiednie zabezpieczenie budynku, wiąże się z zadbaniem o takie elementy jak drzwi, wkładki w zamkach czy odpowiednie okna. Warto zastanowić się także nad zainstalowaniem systemu alarmowego. Jednak dlaczego tak istotne jest zabezpieczenie drzwi?

Jak zabezpieczyć wejście do budynku?

Najważniejszym elementem w tym przypadku są drzwi. Warto zdecydować się na model, który pozwoli zapewnić odpowiedni poziom zabezpieczenia budynku. W tym celu wybiera się drzwi antywłamaniowe. W zależności od producenta i modelu, posiadają różne rozwiązania, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa. Odpowiednie okucia, materiały, czy zastosowane rozwiązania pozwalają znacząco utrudnić włamanie. Jednak równie ważna jest wkładka, jaka została zastosowana.

Na drzwiach wejściowych nie ma co oszczędzać, i to pod każdym względem. Odpowiednia wkładka może znacząco utrudnić włamanie lub nawet je uniemożliwić, jeżeli osoba próbująca wtargnąć do budynku, nie będzie odpowiednio przygotowana.

W tym celu należy wybrać odpowiednią wkładkę lub wkładki. Na rynku jest wielu producentów, których produkty są godne uwagi. Można kupić więc np. wkładki Abus, które dzięki odpowiednim firmom, można je dostosować np. do systemu jednego klucza. W ten sposób można zyskać solidne zabezpieczenie drzwi wejściowych i wygodę w postaci posiadania jednego klucza do kilku zamków, które również będą częścią systemu.

Dodatkowe zabezpieczenie budynku

Warto rozważyć również możliwość skorzystania z dodatkowych zabezpieczeń. Odpowiednie drzwi antywłamaniowe z solidnym zamkiem mogą zniechęcić włamywacza do dostania się do budynku w ten sposób. Może spróbować dostać się oknami.

W tym celu dobrze jest zastanowić się nad oknami o podwyższonej odporności. Stosuje się w nich szyby o odpowiedniej wytrzymałości (kilka klas do wyboru) oraz specjalne okucia, tak jak w przypadku drzwi, które utrudniają włamywaczowi dostanie się do środka.

Prócz tego warto pomyśleć nad systemem alarmowym, który będzie wyposażony w czujki ruchu, ale również czujke zbicia szyby. W ten sposób zarówno włamanie od strony drzwi, jak również okna będzie mogło być wykryte.