Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Naprawa papy płynną gumą

Guma w płynie
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Dachy przez wiele lat izolowano za pomocą papy. Materiał izolacyjny sprawdzał się dobrze w wielu przypadkach, jednak ma swoje wady, a na rynku pojawiły się nowe i skuteczniejsze metody hydroizolacji. Jedną z nich jest zastosowanie gumy w płynie.

Czym jest guma w płynie?

Płynna guma to materiał hydroizolacyjny, który powstaje na bazie żywic syntetycznych. Nie zawiera żadnych substancji szkodliwych, co czyni go przyjaznym dla środowiska. Jak sama nazwa wskazuje, płynna konsystencja pomaga substancji dotrzeć w każdy zakamarek pokrycia dachowego. Preparat jest odporny na niekorzystne działanie temperatur oraz promieniowanie UV. Płynna guma cechuje się pamięcią kształtów oraz elastycznością dochodzącą do nawet 800%! Taka izolacja charakteryzuje się także brakiem łączeń, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia przecieków (jak w przypadku papy). Przy hydroizolacji wykonywanej za pomocą gumy w płynie takie problemy są rzadkością, a naprawa jest bardzo prosta - wystarczy kolejna warstwa substancji i gotowe!

W jaki sposób aplikuje się gumę w płynie?

Płynna guma może być aplikowana na dwa sposoby:

  • Ręcznie, za pomocą pędzla
  • Maszynowo za pomocą agregatu hydrodynamicznego

Guma w płynie jest dostępna na rynku w puszkach o różnych objętościach, najczęściej 1L, 5L, 10L lub 20L. Może być stosowana jako samodzielna izolacja bądź jako warstwa naprawcza izolacji dachu wykonanego, przykładowo za pomocą papy.

W sklepach możemy znaleźć nawet specjalne zestawy naprawcze zawierające puszkę substancji izolacyjnej, pędzel oraz geowłókninę, która dodatkowo wzmacnia miejsca takie jak okolice kominów czy attyk.

Guma jako środek naprawczy do dachów z papy

Dzięki parametrom technicznym gumy w płynie, a przede wszystkim jej konsystencji wszelkie szczeliny powstałe w wyniku eksploatacji papy zostaną wypełnione. Warstwa gumy naprawi przecieki i pozwoli cieszyć się trwałą ochroną przed wilgocią przez długi czas.

Masz problem z przeciekającym dachem? Wybierz gumę w płynie!