Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie krzesła do kuchni wybrać?

Krzesła do kuchni
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Krzesła do kuchni mają w praktyce nieco inne zadania do spełnienia, aniżeli te umieszczone w salonie lub jadalni. Dlatego też w przypadku ich doboru należy zwrócić szczególną uwagę na praktyczność tak, aby można użytkować je przez możliwie jak najdłuższy czas. O czym więc koniecznie trzeba pamiętać, aby podjąć dobrą decyzję w tym zakresie?

Krzesła do kuchni łatwe do czyszczenia

Przygotowywanie posiłków nieuchronnie wiąże się z możliwością zabrudzenia krzeseł oraz innych elementów wyposażenia pomieszczenia, jakim jest kuchnia. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na to, aby krzesła do kuchni były łatwe do czyszczenia. Sprawdzą się więc modele wykonane z tworzyw sztucznych, które nie chłoną zabrudzeń, a także ze skóry sztucznej, także mniej podatnej na zabrudzenia. 

Krzesła do kuchni, które raczej nie posłużą w tym pomieszczeniu, to natomiast modele tapicerowane przy użyciu tkanin. Takie warianty zdecydowanie bardziej sprawdzą w pomieszczeniach takich jak salon oraz jadalnia, ze względu na ich wyjątkowy wygląd, ale nieco mniejszą praktyczność.

Wygodna niemniej ważna, czyli optymalne wymiary

Choć w kuchni najczęściej spożywamy posiłki w biegu, to krzesła w tym pomieszczeniu także muszą być wygodne. Warto więc zwrócić uwagę na długość siedziska. Jaka jest optymalna? Zgodnie z zasadami ergonomii najlepsze to takie, w przypadku których poza obrys krzesła wystaje 1/3 długości uda. 

Rozpocznij od oceny wielkości i kształtu stołu i pokoju – dzięki temu dowiesz się, ile krzeseł potrzebujesz i co faktycznie możesz zmieścić w przestrzeni. Stoły owalne i prostokątne (a nawet rozkładane) mogą pomieścić więcej, podczas gdy stoły kwadratowe generalnie wygodnie pomieścić 4. To również dobra liczba w przypadku stołów okrągłych, chociaż brak rogów oznacza, że ​​zmieści się więcej osób.

Niebagatelne znaczenie ma dodatkowo wysokość siedziska i najlepiej, aby było to od 45 do około 50 cm od podłogi. Na wygodę wpłynie też stabilność i dlatego też warto, aby krzesła do kuchni miały naprawdę solidne oraz wytrzymałe nogi. Na szczęście producenci zwracają uwagę na ergonomię, dlatego większość modeli dostępnych na rynku spełnia takie kryteria.

Jak widać wybór krzeseł do pomieszczenia, jakim jest kuchnia okazuje się być naprawdę istotny. W tym przypadku zdecydowanie nie warto przedkładać estetyki ponad funkcje praktyczne, może się bowiem okazać, że krzesła niepraktyczne oraz łatwo brudzące się będą wymagały naprawdę szybkiej wymiany.

Pod wieloma względami jadalnia i kuchnia  jest sercem domu – przestrzenią, w której odżywiamy się, dzielimy towarzystwo, jemy dobre posiłki i prowadzimy świetne rozmowy. Dlatego tak ważny jest wybór idealnego zestawu krzeseł do jadalni, aby stworzyć zachęcającą przestrzeń dla rodziny i przyjaciół.

Oczywiście „doskonały” oznacza tutaj kilka różnych rzeczy: kluczem jest wygoda, podobnie jak krzesła do jadalni, które dodają wizualnego stylu i rozmachu do domu. Wszystko to może być trudne, dlatego przygotowaliśmy ten kompletny przewodnik dotyczący wybierania i kupowania odpowiednich dla Ciebie krzeseł do kuchni.