© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kompletny poradnik w wyborze rolet dzień noc

rolety dzień i noc
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Dekoracje okienne to nie tylko stylowy dodatek do przestrzeni domowej lub biznesowej. To funkcjonalne elementy, które zapewniają komfort i kontrolę, jeśli chodzi o oświetlenie i prywatność. Jeśli szukasz maksymalnej kontroli nad stylem i funkcjonalnością swojej przestrzeni, rolety dzień i noc są tutaj, aby Ci pomóc.

Rolety dzień i noc to odcienie warstwowe, które umożliwiają wpuszczanie lub blokowanie większej ilości światła. Działają podobnie jak rolety, ale zamiast jednego płata tkaniny rolety dzień i noc mają naprzemiennie przezroczyste i nieprzeźroczyste panele. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działają rolety dzień i noc, dlaczego są przydatne i znaleźć wskazówki, gdzie można je zamontować w domu i biurze.

Czym są rolety dzień noc?

Rolety dzień i noc są również znane jako rolety kombinowane, rolety wizyjne i rolety przeciwsłoneczne. Rolety dzień i noc oferują mieszankę cech, które można znaleźć w innych typach rolet. Wykonane są z naprzemiennych warstw tkaniny zaciemniającej i woalu – prześwitującej warstwy zazwyczaj wykonanej z bawełny, jedwabiu lub wełny.

Oto jak działają rolety dzień i noc. Lamele można regulować w celu zwiększenia lub zmniejszenia filtrowania światła, podobnie jak w przypadku listew w drewnianych żaluzjach weneckich. Poszczególne listwy tkaniny są podnoszone i opuszczane za pomocą łańcuszka lub sznurka. Można to zrobić ręcznie lub za pomocą pilota, jeśli rolety są sterowane elektrycznie.

Różne warstwy tkaniny działają na jednym rastrze. Oznacza to, że różne listwy z tkaniny przesuwają się jedna na drugiej lub jedna pod drugą przy użyciu tego samego mechanizmu. Poruszają się jako jedna jednostka, a nie jako pojedyncze rolety. To odróżnia je od rolet podwójnych, które mają dwa solidne arkusze tkaniny, które działają na dwóch mechanizmach.

W górnej części rolety tkanina nawija się na obudowę - podobnie jak rolety - ułatwiając otwieranie i zamykanie. Przezroczyste paski wpuszczają światło, zachowując jednocześnie pewną prywatność. Nieprzezroczyste panele blokują światło, przyciemniając pomieszczenie do oglądania filmów lub lepszego snu.

Zalety rolet dzień noc

Rolety dzień i noc należą do najbardziej funkcjonalnych rodzajów zasłon okiennych. Oto kilka sposobów, w jakie rolety dzienne i nocne mogą sprawić, że Twój dom będzie bardziej komfortowy.

Kontrola światła i prywatności

Rolety te zapewniają doskonałą kontrolę światła i prywatność dzięki warstwowym tkaninom. Możesz użyć nieprzezroczystej tkaniny, aby stworzyć środowisko, które zachęca do głębokiego snu. Następnego dnia możesz dopasować zasłony tak, aby odsłonić czystą warstwę tkaniny, aby rozjaśnić pomieszczenie. Ta funkcja daje Ci kontrolę nad tym, ile światła i prywatności potrzebujesz o różnych porach dnia.

Energooszczędny

Te rolety zapewniają lepszą kontrolę temperatury w Twoim domu, dzięki czemu możesz zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej i ogrzewania. Tkaniny zaciemniające i zaciemniające pomagają blokować promienie słoneczne z pomieszczenia, zapewniając chłodniejszą przestrzeń wewnętrzną.

Przezroczyste warstwy tkaniny przepuszczają światło, pomagając zwiększyć ciepło, a także rozjaśniając przestrzeń, dzięki czemu nie musisz stale włączać światła. Uniwersalność oznacza, że ​​możesz regulować światło i temperaturę po prostu wykorzystując naturalne światło słoneczne zamiast uruchamiać grzejnik lub używać energii elektrycznej.

Elementy wystroju wnętrz

Rolety dzień i noc są nie tylko praktyczne, ale także zachwycają wyglądem. Naprzemienne warstwy tkaniny nadają pomieszczeniu wymiar i teksturę. Są eleganckie, a jednocześnie proste i mogą być używane zarówno w ekskluzywnych środowiskach biurowych, jak i wygodnych domach. Rolety te są również dostępne w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu można dopasować je do dowolnej kolorystyki.

Rolety dzień i noc można stosować na prawie każdym oknie, od salonu po sypialnię. Jedyne miejsce, w którym nie są zalecane, to pochyłe okna. Dzieje się tak, ponieważ pochylony kąt może uniemożliwić płynne przesuwanie się różnych warstw tkaniny. Najlepszą alternatywą, jeśli szukasz rolet do okna pochyłego, są rolety pionowe.

Poza tym te rolety oferują niesamowitą funkcjonalność w różnych pomieszczeniach domu i biura. Oto niektóre z najlepszych miejsc, w których można używać rolet dziennych i nocnych.

Żłobki i Sypialnie

Funkcjonalność sterowania oświetleniem sprawia, że ​​rolety te doskonale sprawdzają się w sypialniach, w których możesz potrzebować więcej światła w ciągu dnia i całkowitej ciemności w nocy. Badania pokazują, że nawet przyćmiona ekspozycja na światło w nocy może obniżyć jakość snu. Tkanina rolet zaciemniających pomaga blokować światło, zapewniając wszystkim członkom rodziny lepszy sen. Nieprzezroczyste warstwy pomagają również zwiększyć prywatność.

Obszary mediów i rozrywki

Rolety dzień i noc doskonale sprawdzają się również w salach rozrywkowych i salach kinowych. Nieprzezroczysty materiał jest idealny do blokowania światła, gdy chcesz obejrzeć film. Następnie po prostu przejdź do samych paneli, gdy chcesz zagrać w bilard lub rozłożyć talię kart.

Biura

Rolety dzień i noc to doskonały wybór do środowisk biurowych. Jeśli w Twoim biurze występuje ekspozycja na światło, prawdopodobnie przywykłeś do zwiększania lub zmniejszania jasności ekranu. Może być również konieczne przesunięcie miejsca pracy, aby uniknąć odbić i odblasków.

Dzięki roletom dziennym i nocnym możesz skupić się na byciu produktywnym i nie rozpraszać się. Dwie warstwy tkaniny zapewniają lepszą kontrolę światła, dzięki czemu możesz regulować światło wpadające przez cały dzień. Blokując jasne światło za pomocą czystej tkaniny, nadal możesz cieszyć się słońcem bez odblasków na monitorach.

Jak zmierzyć i zainstalować rolety dzień i noc?

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz rolety dzień i noc, czas zmierzyć okna, aby zapewnić idealne dopasowanie. Tego typu żaluzje montuje się we wnęce lub w ramie okna. Stworzyliśmy kompletny przewodnik po pomiarach i montażu rolet dziennych i nocnych, oto podstawowy proces.

Zmierz okna i rolety

Najpierw musisz chwycić taśmę mierniczą, długopis i notatnik i udać się do okna. Pamiętaj, aby zmierzyć każde okno osobno, nawet jeśli wydają się mieć ten sam rozmiar.

Zacznij od zmierzenia szerokości wnęki okiennej na górze, na środku i na dole. Upewnij się, że mierzysz wnękę od ściany do ściany, a nie okno lub szybę. Zapisz najmniejszy z trzech pomiarów.

Następnie zmierz spadek lub wysokość wnęki okiennej po lewej, pośrodku i po prawej stronie. Zapisz najmniejszy z trzech pomiarów.

Przejdź do sklepu rolety.eu, przejdź do sekcji Rolety Dzień Noc i wybierz swój kolor i styl. Wprowadź wymiary z góry i wybierz „wgłębienie” w sekcji wymiarowania. Wybierz, czy chcesz, aby łańcuch sterowania znajdował się po lewej, czy po prawej stronie rolety, gdy stoisz twarzą do niej. Złóż zamówienie i poczekaj na dostawę rolet.

Zainstaluj rolety

Twoje rolety dotarły i nie możesz się doczekać, aż je zainstalujesz. Oto krótki przewodnik krok po kroku, jak zamontować nowe rolety dzienne i nocne.

Rozłóż żaluzję przed oknem za pomocą łańcuszka sterującego po wybranej stronie (lewej lub prawej).

Wsporniki żałobne powinny zaczynać się około 20 centymetrów od krawędzi wnęki. Zaznacz ten punkt ołówkiem. Jeśli twoje rolety są wyposażone w trzy lub cztery wsporniki, rozstaw je równomiernie od tych znaków.

Określ, jak daleko do przodu musisz zamontować wsporniki. Wiąże się to z podjęciem decyzji, jak daleko do przodu należy zamontować żaluzje od szyby okiennej. Aby to zrobić, poszukaj wszelkich przeszkód, takich jak uchwyty, i pozostaw co najmniej 1 centymetr odstępu między przeszkodami a tyłem wspornika montażowego. Zaznacz to miejsce ołówkiem.

Umieść wspornik na znakach i użyj ołówka, aby zakreślić otwory, w które trafią śruby. Użyj wiertła do wstępnego nawiercenia otworów, włóż kołek w otwór i wkręć wkręty, upewniając się, że wspornik jest odpowiednio wyrównany.

Przypnij roletę do wsporników montażowych, upewniając się, że mocno dociskasz każdy z nich. Gdy roleta zostanie bezpiecznie zamocowana, usłyszysz wyraźne kliknięcie.

Zlokalizuj urządzenie zabezpieczające dzieci na łańcuchu sterowania. Naciągnij łańcuch i zaznacz ołówkiem otwory na śruby. Wstępnie nawiercić i włożyć kołki rozporowe. Za pomocą śrubokręta lub wiertarki dokręć śruby, aby urządzenie zabezpieczające było bezpiecznie zamocowane w ścianie.

Gdzie znaleźć dobrej jakości rolety dzień noc?

Jeśli szukasz wysokiej jakości rolet w ciemno, rolety.eu jest tutaj, aby Ci pomóc. Oferujemy szeroką gamę rolet, w tym rolety dzień i noc, rolety Perfect Fit, rolety do świetlików oraz rolety rzymskie. Na każdą z naszych rolet udzielamy czteroletniej gwarancji, która odzwierciedla jakość naszych trwałych i trwałych ozdób okiennych.

Nie wiesz, które rolety chcesz? Próbujesz zdecydować, czy chcesz mieć delikatny biały lub ciemnoszary kolor, czy coś bardziej przyciągającego wzrok, jak żaluzje w kolorze gołębim lub pistacjowym? Zamów bezpłatne próbki, aby osobiście zbadać kolory i tkaniny przed podjęciem decyzji.

Jeśli masz pytania dotyczące rolet dziennych lub potrzebujesz pomocy w pomiarze i instalacji, nasz przyjazny zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy. Po prostu skontaktuj się przez telefon (+48 692 438 510) lub na czacie na żywo, aby w ciągu kilku minut uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące wystroju wnętrz i rolet.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry