© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Na czym polega współpraca z firmą remontową?

usługi remontowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Nie do końca odpowiada Ci dom lub mieszkanie, w którym mieszkasz? Solidny remont pozwoli na wprowadzenie nie tylko licznych zmian wizualnych, ale również praktycznych i funkcjonalnych. Dzięki nim podniesiesz komfort życia wszystkich lokatorów. Jeśli nie jesteś tzw. złotą rączką, realizacją Twojego zlecenia powinna zająć się firma remontowa. Na co możesz liczyć, decydując się na jej usługi? Sprawdź przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Remont - powierz to zadanie fachowcom

Określenie “remont domu” obejmuje szerokie spektrum prac — zaczynając od malowania ścian po ocieplenie poddasza. Każde mieszkanie i dom ma swoją specyfikę, przekładającą się na konieczność wykonania innego rodzaju robót. Na przykład w nowym domu remont to najczęściej malowanie ścian, kładzenie tapet i inne “lżejsze” prace. W starym budownictwie często wykonuje się bardziej wymagające remonty, jak wymiana lub konserwacja instalacji wodno-kanalizacyjnej, wymiana instalacji elektrycznej, skuwanie płytek i kładzenie nowej glazury i terakoty, zrywanie starej podłogi i kładzenie paneli, stawianie ścian działowych itp.

Oferująca usługi remontowe firma ma zazwyczaj kilka-kilkanaście obszarów działalności, którymi się zajmuje. Powierzając jej wykonanie remontu, musisz pamiętać o tym, aby przed rozpoczęciem prac podpisać umowę. Muszą być w niej jasno określone: zakres obowiązków zleceniobiorcy (czyli firmy remontowej), koszty materiałów niezbędnych do wykonania remontu, a także czas wykonania pracy. W ten sposób uniknie się niejasności związanych z ewentualnymi problemami, które mogą pojawić się w trakcie wykonywania pracy. Umowę muszą podpisać osoba zlecająca (czyli Ty) oraz osoba decyzyjna w firmie remontowej.

Umowa ma działanie obustronne. Chroni zleceniodawcę przed ewentualnymi oszustwami ze strony firmy (np. zawyżaniem kosztów czy przeciąganiem czasu pracy), a zleceniobiorcę przed brakiem płatności określonego wynagrodzenia oraz nieuzasadnionymi wymaganiami i pretensjami ze strony osoby zlecającej działanie. 

Firma remontowa — jak wybrać właściwą?

W chwili obecnej na rynku mamy setki firm świadczących usługi remontowe. Oczywiście są wśród nich mniej lub bardziej solidne, pojawia się zatem pytanie, którą wybrać, aby nie żałować? Ponieważ dobrze wykonany remont to efekt na lata, dobrze poświęcić na to nieco czasu. Zacznij od selekcji, podczas której ogranicz firmy tylko do tych świadczących usługi, jakich konkretnie potrzebujesz. 

Potem sprawdź opinie, jakie otrzymała wybrana firma remontowa od użytkowników. To najlepszy sposób, aby dowiedzieć się ze źródeł niezależnych, czy warto jej zaufać. Jeśli firma remontowa świadczy usługi, których potrzebujesz oraz cieszy się zaufaniem samych klientów, wówczas umów się na spotkanie oraz obmiar i wycenę usługi.

Jeśli jesteś z Lublina lub leżących nieopodal niego miejscowości, nie musisz szukać długo. Firma remontowa, której możesz zaufać, to MMBujak. Świadczy ona wiele usług remontowych już od kilkunastu lat. W tym czasie zdążyła wyrobić sobie markę, której możesz zaufać! Jeśli zatem chcesz mieć pewność, że remont Twojego domu lub mieszkania zostanie wykonany profesjonalnie. Skontaktuj się z nią już dziś!

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry