Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pompa ciepła – warto się na nią zdecydować?

Pompy ciepła
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Pompy ciepła to rozwiązanie, które coraz częściej wybiera się do ogrzewania domu. W odpowiednich warunkach są one niesamowicie efektywne. Jeśli zastanawiacie się czy warto się na nie zdecydować i w czym pompa ciepła jest lepsza od innych form ogrzewania budynków, koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem.

Pompa ciepła to oszczędność

Zastosowana w pompie ciepła efektywna technologia to duża oszczędność dla Waszego portfela. Poprawnie dopasowana do warunków i wymagań pompa ciepła jest w stanie zredukować roczne koszty ogrzewania nieruchomości, nawet do około 50%, w porównaniu do kotłów na gaz.

Niezależność paliwowa

Dzięki pompie ciepła zyskujecie niezależność od importu jakichkolwiek paliw kopalnych. Możecie całkowicie zapomnieć o ewentualnych wahaniach koniunktury, które oddziałują na olej opałowy oraz gaz ziemny. Pompa pozwala Wam ogrzewać dom, wykorzystując naturalną energię z: powietrza, gleby, wody.

Wiele zastosowań jednej pompy ciepła

Pompy ciepła to urządzenia wielofunkcyjne, które, poza tym, że ogrzeją Wasz dom, zapewnią Wam również chłodzenie go, a także ciepłą wodę. Nie można nie wspomnieć o zdecydowanie wyższym komforcie i pełnej bezobsługowości oraz oszczędności energii.

Ogrzewanie przyszłości

Aby zrealizować określone cele dotyczące ochrony środowiska naturalnego i klimatu, politycy wciąż wprowadzają wytyczne dla budujących się, ale też już wybudowanych, nieruchomości. W Polsce zmiany te zauważymy np. w nowelizacji rozporządzenia o warunkach technicznych budynków. Dzięki inwestycji w pompę ciepła już teraz przygotujecie swoje domy na wymagania ze strony Państwa, które za jakiś czas staną się standardem. 

Zapomnij o kotłowni, brudzie i kominie

Pompa ciepła funkcjonuje dzięki energii elektrycznej. By z niej korzystać, nie musisz posiadać kotłowni lub innego miejsca do magazynowania opału. Dodatkowo już na etapie domu można zrezygnować z komina. W ten sposób oszczędzacie pieniądze potrzebne na jego budowy oraz regularną konserwację i czyszczenie.

Pompa ciepła podnosi wartość nieruchomości na rynku wtórnym

Decydując się na ogrzewanie domu pompą ciepła, nie tylko podnosicie komfort życia w danym budynku, ale także zwiększacie jego wartość w razie ewentualnej, przyszłej odsprzedaży. Pompa, jak już wspominaliśmy we wstępie, obniża koszty ogrzewania mieszkania, więc jest realnie opłacalna dla przyszłych właścicieli nieruchomości.

Zrób to dla ekologii i wybierz odnawialne źródła energii

Z racji, że pompy ciepła w procesie ogrzewanie domu lub mieszkania nie spalają paliwa, Wasz dom nie jest producentem lokalnej emisji zanieczyszczeń. Jedyny niekorzystny dla środowiska element tej układanki to produkcja koniecznej do zasilania pompy ciepła energii elektrycznej. Warto jednak zastanowić się nad połączeniem pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Zasilając ją OZE, nie wpływacie na nadmierną produkcję CO2.

Czy pompy ciepła to rozwiązanie, na które warto się zdecydować?

Podsumowując, ogrzewając dom w sposób konwencjonalny, tj. węglem czy gazem, musimy mieć świadomość, że są to zasoby o ograniczonej ilości i w przyszłości, bliższej bądź dalszej, ich globalne zapasy mogą ulec wyczerpaniu. Ciepło ze źródeł odnawialnych jest dostępne w ilościach nieograniczonych, a to zdecydowanie przemawia na jego korzyść. Pompy ciepła w mnogości swoich zalet z pewnością są rozwiązaniem, na które warto się zdecydować. Jeśli szukacie firmy, która oferuje pompy ciepła w Olsztynie lub pompy ciepła w Warszawie, koniecznie skontaktujcie się z prawdziwymi specjalistami, czyli firmą OZE Projekt.