Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jaką tapetę wybrać do salonu?

Tapety
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Nowoczesne urządzenie salonu wymaga od nas przede wszystkim wcześniejszego planowania. Warto naszkicować rzut pomieszczenia w darmowych programach komputerowych, a następnie eksperymentować z ustawieniem mebli oraz kolorystyką ścian, aby po kilku kliknięciach myszką zobaczyć efekt remontu. Oprócz tradycyjnych farb warto zastosować także tapety, które dziś dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Na jakie tapety się zdecydować?

Tapety klasyczne

Zacznijmy od klasycznych tapet, czyli tych o jednolitej strukturze. Jeśli chcecie uzyskać ciekawy efekt w mieszkaniu, możecie pokusić się o zakup czarnej tapety, którą ułożycie na jednej ścianie. Pozostałe ściany pomalujcie kontrastowym kolorem, na przykład białym. Jest to rozwiązanie często stosowane w nowoczesnych mieszkaniach, w których liczy się minimalizm zarówno w zakresie kolorystyki, jak i formy.

Salon jest pomieszczeniem suchym, dlatego – w przeciwieństwie na przykład do łazienki – tapety mogą być wykonane z dowolnego materiału. Pamiętajcie jedynie, aby odpowiednio przygotować powierzchnię do położenia tapety. Powinna być gładka i czysta, a klej, jakiego używacie, musi być dopasowany do rodzaju tapety. Przyda się także laserowa poziomnica oraz ostry nożyk, którym dotniecie materiał do oczekiwanych rozmiarów. W zakupach nieocenioną pomocą będzie szybka gotówka.

Tapety na zamówienie

Osobom ceniącym oryginalność polecamy wykonanie tapety na zamówienie. Specjalizują się w tym zakłady poligraficzne, które oferują klientom pełną personalizację wzoru, jaki znajdzie się na materiale. Może to być zdjęcie, mozaika fotografii, ale także indywidualna faktura, jaka pasuje do waszego wnętrza. Jest to rozwiązanie nieco droższe niż zakup klasycznych tapet, jednak z pomocą szybkiej gotówki, nie będzie nadmiernym obciążeniem budżetu remontowego, jaki wstępnie skonstruowaliście.

Tapety ze wzorami sprawdzają się w salonach urządzonych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Nadają wnętrzu indywidualnego charakteru, spełniając jednocześnie wasze oczekiwania estetyczne. Wiele firm zajmujących się przygotowywaniem tapet z indywidualnym nadrukiem zapewnia pełną obsługę zlecenia przez internet, dzięki czemu bez wychodzenia z domu możecie zamówić wszelkie niezbędne materiały. Zanim przystąpicie do przyklejania tapet, sprawdźcie dokładnie instrukcję producenta, w której będzie określony na przykład rodzaj kleju, jaki trzeba zastosować czy metoda klejenia.