Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Przeprowadzka do nowego mieszkania

Przeprowadzki
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Kupiłeś nowe mieszkanie? Gratulujemy! Jednak przed Tobą duże wydarzenie, a mianowicie przeprowadzka mieszkania. Myślisz sobie, „przecież mam małe mieszkanko to będzie mało rzeczy”. Kupujesz 20 kartonów, a tu wciąż jeszcze góra rzeczy do spakowania. Kupujesz więc kolejne kartony, worki, strech… Wtedy dochodzisz do wniosku, że chyba rzeczy do przewiezienia jest dużo więcej niż się spodziewałeś. Nie daj się zaskoczyć i przeczytaj nasze dobre rady.

Strategiczny plan przeprowadzki

Nigdy nie myśl, że „jakoś to będzie”. W efekcie tego, poniesiesz znacznie większe koszty, stracisz cenny czas i uszkodzisz nie jeden sprzęt czy meble. Jednak przede wszystkim będzie to bardzo stresujące wydarzenie dla Ciebie i Twojej rodziny. Najważniejszy jest strategiczny plan przeprowadzki. Ustal termin oraz czas ile potrwa całe przedsięwzięcie. Przygotuj spis rzeczy, które chcesz zabrać do nowego mieszkania oraz listę rzeczy do wyrzucenia, oddania i utylizacji.

wynoszenie szafy

Fachowcy do przeprowadzki

Warto zadzwonić do firmy przeprowadzkowej i porozmawiać o realizacji, przygotowaniach, a przede wszystkim o kosztach. Niestety wciąż panuje stereotyp, że przeprowadzka organizowana przez specjalistyczną firmę to ogromne koszty. Nic bardziej mylnego. Przykładowy koszt godziny pracy dwóch pracowników to koszt 200-250 zł, a koszt transportu meblowozem to 2-2,50 zł/km. Pamiętajcie, że doświadczona ekipa działa szybko i sprawnie, dlatego nawet przy dużej ilości rzeczy, sprzętów i mebli czas przeprowadzki jest znacznie krótszy niż robilibyśmy to we własnym zakresie. Oprócz dużego doświadczenia, zaletą firmy przeprowadzkowej jest wyposażenie w wózki do transportu, pasy do noszenia ciężkich mebli oraz meblowóz dający możliwość całkowitego zabezpieczenia nawet najdelikatniejszych przedmiotów czy luster. Zakres prac możesz ustalić z przedstawicielem firmy. Chcąc maksymalnie minimalizować koszty przeprowadzki, zamów tylko transport meblowozem, a znoszenie i wnoszenie całego dobytku zostanie po Twojej stronie. Choć znoszenie wszystkich kartonów i mebli z 3 piętra bez windy, jest nie lada wyzwaniem. 

Pakowanie jest ważne

Selekcja ubrań i przedmiotów zgromadzonych w mieszkaniu jest niezbędna. Następnie przystępujemy do pakowania. Odpowiednie przedmioty pakujemy w określony sposób. Ubrania lepiej zapakować do worków. Przedmioty szklane, talerze i kubki raczej schowajmy do kartonu, pamiętając o zabezpieczeniu każdej sztuki. Zawiń każdy delikatny przedmiot w gazetę czy ręcznik papierowy, możesz wykorzystać również szmatki lub małe ręczniki do rąk. Zacznij pakowanie od rzeczy, których nie używasz na co dzień. Kupując kartony, zwróć uwagę, aby były grusze i dodatkowo wzmacniane. W sprzedaży są dostępne specjalne kartony przeprowadzkowe. Zabezpieczanie i przygotowywanie do transportu zajmuje sporo czasu. Warto więc poszukać wsparcia wśród przyjaciół.

Jak ogarnąć kartonowy chaos?

Ilość kartonów waszego dobytku z pewnością Was zaskoczy. Najważniejsza nasza rada to opisywanie pakunków. Zamieść informacje na każdym kartonie. Zwłaszcza w pierwszych dniach zaoszczędzisz wiele czasu i nerwów, aby odnaleźć kubek na poranną kawę. Podpisz również worki, by odróżnić w którym schowałeś letnie ubrania, a gdzie ręczniki.

Stosując powyższe rady, w kilku krokach możesz przygotować się do  przeprowadzki. Jeśli nie dysponujesz meblowozem i obawiasz się transportu lustra czy przeszklonej witryny, to warto poprosić o pomoc profesjonalną firmę. Sprawdź ofertę firmy przeprowadzkowej, o której można przeczytać wiele pozytywnych opinii.