© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Dom i ogród
  • Nowoczesna łazienka, czyli luksus w minimalistycznym wydaniu. Jak ją urządzić?

Nowoczesna łazienka, czyli luksus w minimalistycznym wydaniu. Jak ją urządzić?

Nowoczesna łazienka
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Łazienka w stylu nowoczesnym zachwyca prostą, elegancją i funkcjonalnością. Niezwykle kluczowy w tym przypadku jest odpowiedni dobór elementów wykończeniowych i wyposażenia. O czym pamiętać urządzając nowoczesną łazienkę? Podpowiadamy.

Łazienka w stylu nowoczesnym – czym się wyróżnia?

Nowoczesne aranżacje łazienek bazują przede wszystkim na prostocie i minimalizmie. Choć wnętrze na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie surowego, to w rzeczywistości jednak jest niezwykle eleganckie, szykowne i dobrze wyposażone. Do najważniejszych cech łazienek w stylu nowoczesnym należy zaliczyć m.in.: minimalizm, funkcjonalność, stonowaną kolorystykę, prostotę form, brak efektownych zdobień, użycie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.

Urządzenie łazienki w stylu nowoczesnym nie jest takie trudne, jakby mogło się wydawać. Wystarczy tylko przestrzegać kilku prostych zasad.

Nowoczesna łazienka z wanną i prysznicem

Nowoczesne wnętrza zachwycają nie tylko swoim oryginalnym wyglądem, ale także funkcjonalnością. W aranżacjach łazienek coraz częściej stosuje się praktyczne rozwiązania, które mają poprawić komfort życia domowników. Jednym z nich jest montaż wanny ze szklanym parawanem prysznicowym, co sprawdza się idealnie w przypadku niewielkich pomieszczeń.

Stylowe wyposażenie do nowoczesnych łazienek oraz więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na stronie https://www.swiatlazienek.com.pl/.

Jaka ceramika i armatura do nowoczesnej łazienki?

Urządzając łazienkę w stylu nowoczesnym, szczególną uwagę należy zwrócić na wielkość pomieszczenia, co pozwoli na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Choć bogate i komfortowe wyposażenie to jedna z cech nowoczesnych łazienek, to nie każdy może pozwolić sobie na jednoczesny montaż wanny wolnostojącej i kabiny prysznicowej typu walk-in. Zarówno ilość, jak i rozmiar poszczególnych elementów powinna być dobrana proporcjonalnie do wymiarów pomieszczenia.

Ceramika sanitarna, na którą składają się m.in. umywalka, wanna, sedes WC i bidet, odpowiednia do nowoczesnej łazienki powinna wyróżniać się prostą formą. Najlepiej sprawdzą się tutaj urządzenia w kształcie prostokątnym lub wyraźnie zaokrąglonym, z którymi idealnie będą współgrały proste baterie prysznicowe i umywalkowe. Wybierając armaturę do łazienki w stylu nowoczesnym, warto postawić na modele odznaczające się niepowtarzalnym designem, jak np. baterie umywalkowe wykończone w odcieniu matowej czerni, miedzi lub złota.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry