Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Aranżacja kuchni 2021 - sprawdź jakie wybrać fronty kuchenne, jakie blaty, a jakie dodatki!

Aranżacja kuchni 2021
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Każdy z nas chce miło spędzać czas w kuchni. To pomieszczenie, które niekiedy bywa sercem domu. To miejsce przygotowywania posiłków, a w przypadku aneksów kuchennych bądź też większych metrażów, kuchnia służy też jako miejsce spożywania jedzenia czy też przyjmowania gości. To właśnie dlatego istotne są aranżacje kuchni i wybór właściwych szafek kuchennych.

fronty kuchenne

W celu wyboru jednak tej idealnej stylizacji, musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na kilka pytań, a także upewnić się, że wybrana przez nas opcja będzie idealnie komponować się z resztą mieszkania lub, po prostu, z poszczególnymi jej elementami. W tym celu przygotowaliśmy poradnik, w którym omówimy szafki kuchenne, blaty i fronty kuchenne, a także wiele innych elementów odpowiedzialnych za montaż modnej kuchni. Sprawdź więc jakie aranżacje kuchni będą najlepsze! 

Przede wszystkim zwrócić uwagę musimy na sam styl

Jak wszyscy wiemy, modna kuchnia to dla każdego z nas inna prezencja. Niektórzy będą bardziej zainteresowani standardową odmianą czy klasycznym wyglądem, a inni lepiej czują się w nowoczesnych kuchniach, gdzie dominować będą odważne kolory. Wszystko to więc zależy od nas samych, naszych preferencji i oczywiście oczekiwań.

Podczas aranżacji kuchni ważne jest określenie tego czy w naszym mieszkaniu przeważać będzie styl retro czy nowoczesny, aby w odpowiedni sposób połączyć kuchnię z, na przykład, salonem (w przypadku aneksów) lub z jadalnią (w przypadku większych pomieszczeń czy domków jednorodzinnych). Uwzględnienie większej przestrzeni pozwoli nam urządzić kuchnię w jednolity sposób i stworzy całość wraz z pozostałą częścią przestrzeni.

Jeśli chodzi o konkretne style, to możemy wymienić, między innymi, style retro i klasyczne, glamour, loft, a także styl skandynawski czy minimalistyczny z nutką nowoczesności. Wszystkie te opcje różnią się od siebie i to w dosyć spory sposób. Ich wykonanie jest zróżnicowane, lecz estetyka zawsze stoi na wysokim poziomie. Pamiętać należy jednak o tym, aby wygląd i elementy dekoracyjne nie przysłoniły nam funkcjonalności, bo to jeden z istotniejszych elementów, o którym każdy z nas musi pamiętać. 

Szafki kuchenne, blaty i fronty

Kolorystyka szafek, a dokładnie blatów i frontów jest bardzo istotne podczas aranżacji kuchni. To ich odpowiednie połączenie pozwoli na przygotowanie niezwykle ciekawej i, co ważne, modnej kuchni wpadającej w oko, a przy okazji oferującej świetną funkcjonalność i nowoczesne rozwiązania, które do tej pory dostępne były tylko w bardzo drogich filmach i prezentacjach.

Nowoczesną kuchnię charakteryzują przede wszystkim bardzo zróżnicowane i, czasami, mocne kolory. Ostatnio bardzo często wykorzystuje się najróżniejsze kolory w kuchennych wnętrzach, dzięki czemu nie tylko wprowadzamy nieco innowacji, ale możemy też ożywić tę przestrzeń oferując wszystkim niespotykane dotąd połączenia. 

Szafki kuchenne, blaty i fronty

Oczywiście bardzo ważne jest, aby robić to z głową i jeśli nie mamy pojęcia o łączeniu kolorów, to zawsze czeka na nas biała kuchnia bądź szara kuchnia, a czasami warto pomyśleć nad tym aby ciemne kolory uzupełniały jasne kolory, a nie na odwrót. Co ciekawe, trendy kuchenne rzadko kiedy różnią się od ogólnych trendów dekoracyjnych, tak więc zastosowanie drewna, na przykład poprzez wybór kuchni z drewnianym blatem lub znalezienie stylowych dodatków nawiązujących do frontów lub blatu może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Amatorskie poszukiwanie modnej kuchni czy dekoratorzy wnętrz?

Każdy z nas powinien zastanowić się też nad tym czy lepiej zaprojektować kuchnię przy pomocy profesjonalisty, czy może urządzanie kuchni możemy rozpocząć samemu i we własnym zakresie. To wszystko zależy przede wszystkim od tego czy mamy doświadczenie ze stylistyką i dekorowaniem czy nigdy w życiu takimi rzeczami się nie zajmowaliśmy. Czasami nie wiemy co zrobić z kuchnią otwartą, a czasami trudności sprawia nam właściwe zagospodarowanie przestrzeni, przez co nie jesteśmy w stanie znaleźć miejsca na wyspy kuchenne. 

Dlatego aranżując kuchnię warto przemyśleć każdą szafkę i każdy odcinek ściany, a także pomyśleć nad tym ile wolnej przestrzeni nam zostanie. Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w której to zabraknie nam miejsca na zlew kuchenny, a zbyt duża ilość dekoracji może przytłaczać wnętrza. 

Artykuł opublikowany dzięki PerfectSpace.pl

Perfect Space zajmuje się aranżacją wnętrz mieszkań, biur i lokali usługowych na terenie Warszawy.