Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Mieszkanie w stylu klasycznym - jak urządzić?

Mieszkanie w stylu klasycznym
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Klasyka jest zawsze w modzie. Stonowane kolory, naturalne materiały oraz klasyczne meble to wyraz dobrego gustu oraz ponadczasowej elegancji. Jak urządzić mieszkanie w stylu klasycznym i uzyskać harmonijne wnętrze, które zachwyci?

Klasyczne wnętrza są eleganckie i nieprzytłaczające. Mieszkanie w takim stylu zachwyca wytwornością oraz prostotą, które objawiają się w stonowanej kolorystyce wnętrza, wysokiej jakości materiałach aranżacyjnych oraz tradycyjnym podziale stref mieszkania. Całość powinna być harmonijna i sprzyjać codziennemu relaksowi. Jak wprowadzić styl klasyczny do swojego mieszkania?

Paleta kolorystyczna

Wystrój mieszkania w stylu klasycznym powinien opierać się na naturalnych kolorach. Klasyczna paleta barw to przede wszystkim beże, głębokie brązy oraz ciepłe szarości, czyli kolory, które stwarzają przytulne i jasne wnętrze, równocześnie nie męcząc oczu swoją krzykliwością. Mocniejsze barwy możesz wprowadzić na zasadzie akcentu kolorystycznego. Ogólna kolorystyka powinna ze sobą harmonijnie korespondować i być konsekwentnie wprowadzana w obrębie całego mieszkania.

Podłogi i stolarka drzwiowa

Styl klasyczny lubi także naturalne materiały. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzi się parkiet lub podłoga drewniana. Ważne, żeby kolor drewna był dobrze dobrany do wielkości pomieszczenia. Ciemne kolory podłogi zarezerwowane są dla naprawdę dużych pomieszczeń, podczas gdy w tych mniejszych lepiej sprawdzą się te jaśniejsze. Stolarka drzwiowa powinna być dobrana pod kątem kolorystyki i materiału, tak aby tworzyć z podłogą spójny efekt aranżacyjny.

Aranżacja ścian

Na ścianach doskonale sprawdzą się jasne kolory. Możesz postawić na monokolorystyczne wnętrze lub wyróżnić jedną ścianę lub jej fragment akcentem w kolorze głębokiego brązu albo butelkowej zieleni. Klasyczne wnętrze chętnie przyjmie również tapety. Warto postawić tu na tradycyjne desenie, jak elementy florystyczne lub stylizowane ornamenty. Złota nitka doda tapecie szlachetności i ładnie rozświetli pokrytą nią ścianę.

Meble i dodatki

Klasyczne meble powinny cechować się wysoką jakością materiałów, estetyką wykonania oraz tradycyjną formą. Dobrze sprawdzą się modele nawiązujące do stylu art deco lub chippendale. Finezyjnie zakrzywione, ludwikowskie nóżki fotela lub stołu dodadzą wyposażeniu lekkości. Nie bój się także nowoczesnych akcentów, które przełamią dominujący styl i pozwolą na personalizację wnętrza. Meble powinny być duże, wygodne oraz utrzymane w naturalnej kolorystyce.

Kolor możesz wprowadzić, wybierając nieco odważniejszą tapicerkę. Dobrze sprawdzi się tu ceglana czerwień lub butelkowa zieleń z klasycznymi ornamentami. Wnętrze pięknie rozświetli lustro w pozłacanej ramie lub kryształowy żyrandol. Wprowadzając takie dodatki, pamiętaj, że sprzymierzeńcem elegancji jest umiar.

Tradycyjny podział przestrzeni

Klasyka to także tradycyjny podział stref w mieszkaniu. Każde z pomieszczeń powinno posiadać swoją określoną funkcję i być przystosowane do charakterystycznych dla niej aktywności. Nowe mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim posiadają przestronny metraż i układ pomieszczeń, dzięki czemu bez trudu wygospodarujesz w nich miejsce na jadalnię, dużą kuchnię oraz osobną sypialnię.