© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Dom i ogród
  • Promienniki podczerwieni – ogrzewanie na miarę naszych czasów

Promienniki podczerwieni – ogrzewanie na miarę naszych czasów

promienniki ciepła
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

W związku ze stale rozwijającą się technologią, znajdujemy coraz to nowsze rozwiązania, które jednocześnie są bardziej efektowne i pomagają dbać o środowisko. Dokładnie tak jest w przypadku podczerwieni. Początkowo wykorzystywana była w wojsku, tam służyła w celach nawigacyjnych. Dzisiaj zastosowanie podczerwieni spotykamy niemal na każdym kroku. Podczerwień stosowana jest głównie w formie ogrzewania. Z jej pomocą ogrzewamy miejsca, które ciężko ogrzać w inny sposób, mowa tu o kościołach, halach, tarasach czy garażach. Promieniowanie podczerwone cieszy się również ogromną popularnością w medycynie. Wykorzystywane jest tam przy rehabilitacji. Prozdrowotne działanie podczerwieni usprawnia procesy rehabilitacyjne i poprawia krążenie krwi.

Jak stosować promienniki ciepła w domu?

O promiennikach podczerwieni ze spokojem możemy powiedzieć, że zostały stworzone do zadań specjalnych. Wykorzystywane są tam, gdzie żadne inne ogrzewanie nie dałoby rady. Promienniki podczerwieni z całą pewnością nie nadają się jako główne ogrzewanie w całym domu. Takie rozwiązanie byłoby bardzo nieekonomiczne. Znacznie lepiej zamontować promienniki w pomieszczeniach, w których potrzebujemy ciepła dopiero, gdy coś w nich robimy. A to wszystko ze względu na ich działanie. Promienniki podczerwieni, w odróżnieniu od tradycyjnych metod, ogrzewają osoby i przedmioty w swoim otoczeniu. Nie ogrzewają powietrza, a dzięki temu nie ma konieczności nagrzewania pomieszczenia. Komfort cieplny odczuwalny jest od razu, od momentu włączenia urządzenia.

Z tego względu promienniki ciepła to rewelacyjne rozwiązanie do łazienek. Nie powodują, że w pomieszczeniu zaczyna robić się duszno, a my nie musimy długo czekać na efekty. Chyba nikt nie lubi brać kąpieli w zimnym pomieszczeniu – z promiennikami nie ma o tym mowy!

Kolejnym miejscem w domu, gdzie promienniki będą spełniać swoją rolę, jest garaż. Jest to idealny przykład miejsca, które nie musi być ogrzewane cały czas, a jedynie w momencie, gdy chcemy trochę pomajsterkować. Promienniki podczerwieni zapewnią nam komfortowe warunki do pracy nawet, gdy na zewnątrz będzie zimno.

Promienniki podczerwieni 1

Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o taras. Każdy marzy, aby jak najdłużej zatrzymać sezon tarasowy. Spędzanie całych dni na świeżym powietrzu, poranna kawa czy długie przesiadywanie ze znajomymi to momenty, które kojarzą nam się głównie z latem. Jednak nie musi tak być. Dzięki promiennikom możemy spędzać czas na dworze w komfortowych warunkach nawet zimą! Niezależnie od rozmiaru tarasu, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla właścicieli większych tarasów dobrym rozwiązaniem są promienniki stojące. Z kolei dla osób dysponujących mniejszą przestrzenią idealne będą promienniki ciepła wiszące, które montuje się do ściany lub sufitu.

Promienniki ciepła w biurze i na hali produkcyjnej

Ogrzewanie w miejscu pracy jest równie ważne jak w domu. Komfort pracowników realnie przekłada się na efektywność ich pracy, a co za tym idzie – na lepsze wyniki. Szczególny problem pojawia się, jeśli chodzi o hale produkcyjne. Najczęściej takie pomieszczenia są nieocieplone, są w nich liczne przeciągi, spowodowane często otwieranymi bramami, lub w części składają się z maszyn, które nie potrzebują ogrzewania. Promienniki ciepła to rozwiązanie najlepsze z możliwych. Możemy umiejscowić je bezpośrednio przy stanowiskach, na których pracują pracownicy. Nie ma konieczności ogrzewania całej hali, dodatkowo przeciągi nie wpływają na komfort cieplny odczuwany przez pracowników. Tak samo w biurze, gdzie pracownicy siedzą i szybciej zaczynają marznąć. Promienniki rozmieszczamy przy stanowiskach, a dzięki temu, że nie ogrzewają one powietrza, nawet w małych pomieszczeniach nie zrobi się zaduch.

Promienniki ciepła w biurze i na hali produkcyjnej

Kupując promienniki podczerwieni, warto zwrócić uwagę na kraj pochodzenia. Jeśli zależy nam, aby urządzenie służyło kilka dobrych lat, należy wybrać produkt dobrej jakości. Naturalnie porządny promiennik podczerwieni będzie droższy, jednak decydując się na taki produkt, mamy gwarancję, że nie zepsuje się po kilku miesiącach użytkowania.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry