Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Taras kompozytowy

deski kompozytowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Deski kompozytowe to nowoczesne rozwiązanie przy aranżacji ogrodu. Deski są trwałe i nie wymagają systematycznej impregnacji, a dostępność wielu kolorów pozwala na idealne dopasowanie desek do otoczenia.

Właściwości 

Deski kompozytowe to połączenie dwóch materiałów: mączki drzewnej oraz spoiwa z tworzywa sztucznego. W zależności od rodzaju użytego pyłu i spoiwa deska posiada określone właściwości. Deski kompozytowe są odporne na zarysowania, przebarwienia i warunki atmosferyczne. Dlatego idealnie nadają się na elementy na zewnątrz budynku. Świetnie sprawdzą się jako elementy tarasu czy ogrodzenia. Kolejnymi atutami desek kompozytowych są prosta pielęgnacja oraz użytkowanie. Deski są łatwe w utrzymaniu w czystości oraz posiadają jednolitą strukturę bez drzazg oraz sęków. Taras z desek kompozytowych czy ogrodzenie kompozytowe są alternatywą do konstrukcji z naturalnych materiałów, które można łatwo dopasować do wszystkich stylów architektonicznych. 

Rodzaje 

Na rynku są dostępne różne rodzaje desek kompozytowych. Deski różnią się wagą. Na ten czynnik należy zwrócić uwagę przy projektowaniu konstrukcji i określeniu jej możliwej wagi. 

Deski tarasowe można podzielić na jednostronnie lub dwustronnie ryflowane. Żłobienia w deskach pełnią funkcję antypoślizgową, odprowadzają wilgoć i wpływają na wygląd desek. 

Kolejną właściwością desek kompozytowych jest odporność na ogień. Deski wykonane z PCV są bardziej odporne na ogień niż deski wykonane z innego materiału. 

Jaką deskę kompozytową wybrać?

Przy wyborze desek należy zwrócić uwagę na jakość produktu. Najbardziej odporne i trwałe deski są wykonane z PCV czy HDPE. Parametry desek kompozytowych pozwalają na ocenę czy dane deski spełnią oczekiwanie kupującego i nadają się do określonego projektu. Przy kupnie desek kompozytowych warto zwrócić uwagę na ofertę producenta desek kompozytowych Hartika. Wybór desek kompozytowych Hartika to gwarancja jakości i trwałości produktu. Deski są dostępne w naturalnych odcieniach i posiadają fakturę drewna szczotkowanego. Warto zaznaczyć, że deski Hartika nadają się do recyklingu. Hartika jako producent jest zaangażowany w gospodarkę cyrkulacyjną. Dobrej jakości produkt to piękno i niezmieniona forma przez długie lata.