© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szklane drzwi wejściowe — czy są bezpieczne?

drzwi zewnętrzne szklane
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Dom to azyl. Miejsce, w którym każdy powinien czuć się bezpiecznie. Dlatego też ważne, aby wybrać drzwi frontowe, które to bezpieczeństwo zapewnią. W ofertach sklepów dostępny jest duży wybór drzwi zewnętrznych szklanych. Wprawdzie ich stylistyka robi wrażenie, ale czy stanowią skuteczną barierę dla nieproszonych gości?

Przeszklenia są obecnie powszechnie stosowane w projektach domów. Coraz rzadziej są to drobne detale, częściej natomiast całe elementy przyjmują taką właśnie postać. Można zaobserwować to na przykład, przyglądając się trendom dotyczącym drzwi.

W ostatnich sezonach prawdziwym hitem stały się modele z dużą szybą, a nawet drzwi niemal w całości wykonane ze szkła. Nie ma żadnych wątpliwości, że takie konstrukcje wyglądają rewelacyjnie i zachwycają swym nowoczesnym wzornictwem. Jak wiadomo jednak, wybierając drzwi frontowe, należy kierować się nie tylko ich estetyką, ale i bezpieczeństwem, jakie są w stanie zagwarantować. Czy drzwi zewnętrzne szklane są bezpieczne?

Drzwi zewnętrzne szklane — czy możesz czuć się z nimi bezpiecznie?

Zastanawiasz się, czy drzwi zewnętrzne szklane to dobre rozwiązanie do Twojego domu? Z pewnością takie pytanie nie wpadłoby Ci do głowy, gdyby nie to, że szkło kojarzy się raczej z czymś kruchym i łatwym do zbicia. Wyobrażeniom tym daleko więc od bezpieczeństwa i solidności, czyli cech, jakie powinny charakteryzować drzwi wejściowe. Pamiętaj jednak, że gdyby tak właśnie było, najlepsi producenci na rynku nie proponowaliby takich rozwiązań — a jednak to robią.

Drzwi zewnętrzne szklane są w pełni bezpieczne i wcale nie tak łatwo je naruszyć. Wręcz przeciwnie — stanowią doskonałą ochronę, ponieważ stosowane w dzisiejszych czasach szklenia tworzone są w oparciu o nowoczesne technologie. Główną ''tajemnicą'' trwałości są tu pakiety szybowe, składające się przynajmniej z dwóch warstw szkła. Przestrzeń między nimi wypełniana jest natomiast argonem, dodatkowo zwiększającym ich wytrzymałość.

Drzwi wejściowe szklane wykonuje się ze specjalnych szyb antywłamaniowych. Zastosowanie układu warstwowego to jedno. Jednak dodatkowe zabezpieczenie zapewnia też proces utwardzania powierzchni szklanej. Dzięki temu drzwi są odporne na działanie czynników mechanicznych, tworząc solidne zabezpieczenie przed niechcianymi incydentami.

Jak wybrać solidne drzwi wejściowe szklane?

Wybór przeszklonych drzwi jest obecnie całkiem spory. Na co jednak powinieneś zwrócić szczególną uwagę, by mieć pewność, że dany model rzeczywiście gwarantuje pełne bezpieczeństwo? To całkiem proste. Przede wszystkim stawiaj na drzwi zewnętrzne szklane, których jakość poświadczona jest odpowiednim certyfikatem. Tylko dokładne testy i badania w warunkach laboratoryjnych pozwalają rzetelnie zweryfikować jakość ochrony.

Kupując drzwi wejściowe szklane, zastanów się także nad kwestiami typowo praktycznymi. Koniecznie rozważ, jaki rodzaj przeszklenia sprawdzi się w Twoim domu najlepiej. Nie czujesz się dobrze z myślą posiadania ''transparentnych'' drzwi? Może więc lepiej będzie, jeśli postawisz na szkło mleczne lub taflę z efektem lustra weneckiego? Pamiętaj, że najważniejsze, abyś Ty oraz inni domownicy czuli się w pełni komfortowo i bezpiecznie. 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry