Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto wybrać tunel do ogrodu? Tunele foliowe producent

Tunel foliowy do ogrodu
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Tunel foliowy do ogrodu może być doskonałą inwestycją w zdrowie i świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu we własnej przestrzeni.

Jak wybrać tunel? Producenci tuneli foliowych

Istnieje kilka podstawowych kryteriów wpływających na to, w jaki sposób należy podejść do wyboru tunelu foliowego do ogrodu. Jednym z nich - jak to na zakupy przystało - jest kwestia budżetu. Tunele ogrodowe producent oferuje w różnych półkach cenowych, które przekładają się między innymi na rodzaj oraz liczbę funkcji ułatwiających korzystanie.

Dobrą praktyką - oczywiście w miarę możliwości - jest określenie tego, jakie rośliny chcemy uprawiać jeszcze zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego tunelu. Dzięki temu możliwe będzie lepsze dopasowanie rozwiązań do naszych potrzeb. Warto zwrócić uwagę również na cechy takie jak liczba drzwi, systemy wspomagające wegetację czy rozwiązania zapewniające wentylację.

W gronie głównych czynników wpływających na cenę tuneli foliowych znajduje się materiał wykonania. Dla przykładu - bardzo popularnym rozwiązaniem są plastikowe tunele. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na stosunkowo niską cenę oraz lekkość. Lepszą oceną stabilności i wytrzymałości będą jednak cechować się stalowe tunele foliowe z rur ocynkowanych.

Oprócz samej konstrukcji bardzo istotną rolę odgrywa folia, która wpływa na to, jaka ilość światła będzie przepuszczana - a to również ściśle wiąże się z zapotrzebowaniem poszczególnych roślin. Istnieje wiele różnych rodzajów folii oraz duże zróżnicowanie w przepuszczalności (np. nawet do 95). Warto zwrócić uwagę także na wytrzymałość materiału - przede wszystkim w kontekście uszkodzeń mechanicznych czy odporności na rozdarcia spowodowane niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Instalacja tunelu w ogrodzie

Tunel foliowy producent najczęściej przygotowuje w taki sposób, by jego montaż był łatwy, szybki i intuicyjny. Samą instalację można byłoby porównać do rozkładania dużego namiotu. Pamiętajmy jednak, że nawet w przypadku prostych konstrukcji warto na samym początku zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania. Warto zainstalować tunel w takim miejscu, które będzie przede wszystkim możliwie równe (bez znacznych pochyłości terenu) oraz nasłonecznione, a jednocześnie zabezpieczone przed ekspozycją na silny wiatr. Po właściwym doborze przestrzeni oraz ukończonej instalacji tunelu w ogrodzie pozostaje już tylko delektować się uprawą, prawdziwie przyjemną pracą oraz jej owocami!