© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Metody osuszania podposadzkowego

osuszanie podposadzkowe
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Wilgoć pod posadzką stanowi duży problem, ze względu na spore ryzyko pojawienia się pleśni i grzybów w mieszkaniu. Te zaś wyjątkowo negatywnie wpływają na samopoczucie domowników oraz ich zdrowie. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dopuszczalny poziom wilgotności wylewki betonowej wynosi 2%. Przy wyższych poziomach zaleca się już osuszanie podposadzkowe. Jest ono niezbędne nie tylko ze względu na znaczne zmniejszenie ryzyka pojawienia się wykwitów, ale również z uwagi na zabezpieczenie konstrukcji budynku przed zniszczeniem. Co warto wiedzieć na temat osuszania?

Osuszanie podposadzkowe - podstawowe informacje

Wilgoć pod posadzką nie jest w stanie samodzielnie odparować ze względu na obecność takich elementów jak folie czy szlichty. Może się również zdarzyć, że woda będzie podciągana przez ściany. Częstym problemem są też przebarwienia oraz łuszczenie się farby. Decydując się na profesjonalne osuszanie podposadzkowe nie trzeba martwić się żadną z wymienionych sytuacji.

W jaki sposób przebiega osuszanie?

Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym krokiem jest wykrycie źródła wilgoci. Popularną przyczyną jest pęknięta rura, jednak najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która dysponuje profesjonalnymi urządzeniami pomiarowymi i jest w stanie zlokalizować źródło. Niezbędne jest oczywiście jego usunięcie.

Kolejnym krokiem jest przystąpienie do osuszania. Wilgoć musi zostać usunięta ze stref izolacji. Warto zaznaczyć, że z takich miejsc woda nie jest w stanie odparować samodzielnie. W całym procesie wykorzystuje się takie urządzenia jak turbowentylatory, pompy ciśnieniowe oraz osuszacze powietrza, pozwalające na osuszanie nadciśnieniowe oraz podciśnieniowe. W pierwszym przypadku dochodzi do wprowadzenia suchego powietrza przez otwory w posadzce. W ten sposób staje się ono wilgotne i przenosi się do dylatacji, a następnie wydostaje na zewnątrz. Druga metoda polega na odessaniu wody z warstwy izolacyjnej.

Po więcej informacji zapraszamy: osuszanie podposadzkowe Kraków

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry