Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Tablice do pisania. Planery i tablice magnetyczne – w jaki sposób z nich korzystać?

Tablice do pisania
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Tablice do pisania i planery są pomocnym gadżetem w biurze i gabinecie. Mogą również wspierać dzieci w procesie samodzielnej nauki w domu i podczas odrabiania lekcji. Różnorodność zastosowań tablic wciąż zaskakuje kreatywnością. Tablice magnetyczne znajdują zastosowanie w szkołach językowych, klubach i stowarzyszeniach. Doskonale nadają się zarówno do pracy indywidualnej, jak i pracy w grupach. Treningi, czy nauka – do tych wszystkich czynności warto używać tablic suchościeralno-magnetycznych i planerów szklanych. Jak najlepiej z nich korzystać?

Planer szklany – dla zdeterminowanych minimalistów

Dla osób, które chcą wykorzystywać tablicę do pisania do planowania i zapisywania zadań, świetną pomocą będzie tablica planer. Gotowy plan tygodnia lub miesiąca nadrukowany na stałe zwalnia z potrzeby robienia tabelek i podziałów na zwykłej, gładkiej tablicy. Wystarczy uzupełnić daty i dni, a gdy przestaną być aktualne zmazać gąbką. Jest to o wiele wygodniejsze niż kalendarz wiszący, który trzeba wymieniać co roku. Zwykłe kalendarze wiszące nie nadają się za bardzo do zapisywania notatek i zadań – miejsce jest zazwyczaj ograniczone lub w ogóle go nie ma. Planer szklany wygląda atrakcyjnie i przyciąga swoim minimalizmem. Pomaga wybić się naszym celom na pierwszy plan w natłoku codziennych obowiązków. Może wspierać nas w wyrabianiu nowych nawyków. Gdy już spoglądanie na niego wejdzie nam w krew, to o niczym nie zapomnimy! Planer szklany możemy wykorzystać na przykład do rozpisania:

  • Najbliższych celów w pracy, rozwoju osobistym, etc.
  • Treningów na siłowni, basenie, planu ćwiczeń w domu
  • Zaplanowania nauki i terminów zaliczeń

Tablica suchościeralna magnetyczna – przestrzeń i kreatywność

Gładka tablica suchościeralno-magnetyczna daje dużo swobody. W zależności od naszego charakteru i metodyki działań przestrzeń i dowolność może być albo przeszkodą w osiąganiu celów, albo wręcz odwrotnie – bodźcem wyzwalającym twórczość. Niektóre osoby są efektywniejsze, gdy mają przestrzeń. Gładka tablica do pisania lepiej sprawdzi się dla dzieci, które zapisując na swój własny sposób mogą uczyć się planowania poprzez zabawę. Burza mózgów w pracy albo w drużynie sportowej? – Tablica pozwoli zapisać najlepsze pomysły! Miłośnicy tworzenia map myśli będą zachwyceni.

Kiedy zdecydować się na planer, a kiedy na gładką suchościeralną tablicę do pisania?

  • Planer. Jeśli mamy tendencję do zapisywania wszystkiego gdzie popadnie i wolną przestrzeń na gładkiej tablicy szybko zapisalibyśmy dodatkowymi sprawami, które mogłyby nas rozpraszać od głównego celu – lepiej zdecydujmy się na planer. Minimalizm planera szklanego zadowoli osoby ukierunkowane na cel z jasnym planem działania.
  • Tablica magnetyczna. Tablica do pisania, np. gładka magnetyczna pozwoli rozwijać kreatywność dzieciom i dorosłym. Będzie niezastąpiona przy tworzeniu map myśli. Jeśli ten sposób nauki najlepiej nam odpowiada lub gdy musimy zapisywać pomysły, poprawiać je albo lubimy bawić się w burze mózgów tablica suchościeralna będzie idealna! Dodatkowo do tablicy magnetycznej możemy przyczepiać różne przedmioty za pomocą specjalnych magnesów i akcesoriów do tablic magnetycznych.

Artykuł powstał we współpracy z https://tableo.eu/ sklepem oferującym tablice szklane, magnetyczne i inne oraz akcesoria do tablic.