© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Markizy Pergole

Markizy Pergole
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Zadbany i starannie zaaranżowany ogród, bądź taras to prawdziwa ozdoba domu. Efektowne, interesujące rośliny i wydzielona strefa do odpoczynku, zapraszają już od progu, stanowiąc kontynuację wnętrza i jednocześnie wizytówkę gospodarzy. Tworząc zatem owo miejsce, warto pamiętać zarówno o stronie wizualnej, jak i komforcie gości. Stąd oprócz urokliwych kompozycji kwiatowych, powinniśmy zainwestować w dekoracyjne, ale też praktyczne rozwiązania, w postaci markiz i pergoli tarasowych. Aktualnie mamy do wyboru całą masę produktów o unikalnym designie, osłaniających przed deszczem, słońcem oraz wiatrem, wyposażonych nierzadko w system oświetleniowy LED. Takie zabezpieczenie, pozwoli nam bez obaw cieszyć się chwilami relaksu na świeżym powietrzu.

Markizy – ich rodzaje i zastosowanie

Mówiąc o markizach, trzeba podkreślić ich znaczącą rolę w ochronie przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki nim, nawet w najbardziej upalne dni, jesteśmy w stanie bez ograniczeń korzystać z wypoczynku na zewnątrz. Czy to w przypadku mieszkania, czy firmy, markizy doskonale komponują się z elewacją budynku i dodają charakteru całości. Obecnie, szeroki asortyment sklepów internetowych pozwala na dobór odpowiednich dla nas wariantów.

Jeżeli zależy nam na reklamie sklepu lub restauracji, z powodzeniem możemy sięgnąć po popularne niegdyś markizy koszowe, wracające znów do łask. Dodatkowo gwarantują one utrzymanie chłodu w pomieszczeniu, będąc skuteczną  przesłoną przed słońcem. Myśląc natomiast o sporej ogrodowej przestrzeni restauracyjnej, poleca się zakupić markizy wolnostojące, które dadzą wrażenie przytulności i są gotowe do montażu tam, gdzie nie ma możliwości przymocowania ich do elewacji.

Ponadto markizy mogą występować z tzw. kasetą i bez niej, co również należy wziąć pod uwagę, poszukując właściwego rodzaju. Na stronie: Markizy Monolith znajdziemy więc wszelkie typy markiz, począwszy od tych na balkon, taras, pionowych, bocznych, czy nawet specjalistycznych verand. Jeśli zaś chodzi o materiały, z których wykonuje się markizy, a także akcesoria tutaj również mamy szerokie pole do popisu. Szczególnie atrakcyjne, choć droższe są poza tym markizy premium czołowej niemieckiej marki, uważnie śledzącej nowinki i trendy w branży.

Pergole tarasowe – ich typy i rola

Współczesne pergole tarasowe przyciągają minimalistycznym designem i nowoczesnymi mechanizmami, jako że produkowane są z dbałością o każdy detal, by zadowolić gusta najbardziej wybrednych klientów. Konstrukcje pergoli PRO na przykład, mają maksymalny wysięg nawet 700 cm, a w skład wchodzi aluminium lakierowane proszkowo. Są to niezwykle praktyczne i ozdobne pergole, których moduły można swobodnie łączyć. Powyższa pergola osłoni nas przed bardzo silnym wiatrem (nawet do 6 w skali Beauforta). W sklepie online Markizy Monolith dostaniemy też pergole lamelowe i szklane. Te pierwsze posiadają dach  zbudowany z obrotowych lameli, sterowanych przy pomocy pilota. Z kolei pergole szklane, charakteryzuje bardzo wysoka jakość wykonania i całoroczne zastosowanie. Solidne szklane pergole, chronią bowiem także przed śniegiem. Dla dopieszczenia całokształtu i końcowego efektu dobrze jest dokupić akcesoria do pergoli tarasowych, jak: rolety pionowe- screeny, oświetlenie LED, panele przesuwne i promienniki ciepła.  

Zalety markiz i pergoli tarasowych

Zarówno pergole tarasowe, jak i markizy znane są ze swojej niezawodności w niemal każdych warunkach atmosferycznych. Wspaniale sprawdzają się na mniejszych i większych przestrzeniach, zapewniając odpowiednie zacienienie i chroniąc przed wiatrem. Ich wielofunkcyjne zastosowanie docenia się w przydomowych ogrodach i na terenie obiektów gastronomicznych. Niezależnie od miejsca, są więc doskonałym elementem wyposażenia.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry