Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Tapety Wall&Deco - kunszt świata designu

Tapety Wall&Deco
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Każdy chce, aby jego dom lub mieszkanie było piękne, modne, a jednocześnie ciepłe i przytulne. Tapety często kojarzą się z poprzednią dekadą, jednak dziś przeżywają swój renesans. Nowoczesne materiały oraz wzory tapet sprawiają, że obecnie są jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań przy wykańczaniu ścian. Okazuje się również, że ich zastosowanie wykracza poza salon lub sypialnię.

Zalety stosowania tapet na ścianach

Tapety mogą nadać pomieszczeniom określonego stylu. Poprzez wielość wzorów można wybrać tapetę do każdego miejsca. W biurze sprawdzą się te z energetycznymi wzorami, motywujące oraz pozytywnie nastrajające. W sypialni zaś prym wiodą tapety w kojących kolorach i spokojnych wzorach sprzyjających relaksacji. Jedną z wielu zalet tapetowania jest fakt, że tapety maskują drobne niedoskonałości ścian oraz są łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż wykonane z odpowiednich materiałów są odporne na zmywanie. Warto pamiętać, że dzięki nowoczesnym technologiom tapety można stosować nie tylko w salonie, biurze czy sypialni. Dziś mogą zdobić łazienkę, a nawet elewację budynku.

Tapety Wall&Deco – nowoczesność i artyzm

Wall&Deco jest włoską firmą znaną na całym świecie. Christian Benini, założyciel firmy, wpadł na pomysł, aby na tapetach znajdowały się prace artystów zajmujących się rysunkiem, malarstwem, fotografią lub grafiką. W ten sposób powstały oryginalne tapety, które przypominają użytkowe dzieła sztuki.

Jednak to nie koniec innowacyjności Wall&Deco. Firma stworzyła tapety w technologii Wet System. Dzięki niej można je wykorzystywać w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, takich jak np. łazienka, a nawet basen. Oprócz tego wyprodukowano serię tapet Out System. Mogą one zdobić ściany budynków na zewnątrz. Są odporne na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu mogą być ozdobą elewacji domów, hoteli lub restauracji.

Wall&Deco to wiele kolekcji tapet, które poprzez rozmaitość stylów, wzorów i kolorów znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu i na zewnątrz budynku. Nadadzą im charakteru oraz niepowtarzalnego designu.

nowoczesność i artyzm