Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Klimatyzacja w domu - jakie urządzenie wybrać

Klimatyzacja w domu
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

W naszym kraju klimat jest zmienny. Jednak upały w miesiącach wiosennych i letnich nie są rzadkością. Właśnie ze względu na to coraz więcej ludzi decyduje się na montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu. Jakie będziemy czerpać korzyści z montażu klimatyzacji w domu? Jaki klimatyzator powinniśmy wybrać, żeby zapewnić optymalną temperaturę wewnątrz mieszkania w upalne dni?

Klimatyzacja w domu – dlaczego warto w nią zainwestować?

Do niedawna klimatyzacja kojarzyła się nam wyłącznie z wielkopowierzchniowymi centrami handlowymi. Na szczęście ceny tych urządzeń stały się już dostępne dla większości naszego społeczeństwa i klimatyzacja w domu nie kojarzy się już wyłącznie z luksusem. Instalacja tego urządzenia w naszych czterech kątach przynosi wiele korzyści dla domowników.

Pierwszym i podstawowym jest ochładzanie powietrza w upalne dni. Za jego pomocą możemy czuć się komfortowo we własnym mieszkaniu, nawet jeśli temperatura na zewnątrz znacznie przekracza 30º w cieniu. Ponadto klimatyzator zapewni w nam również odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach.

Bardzo istotną zaletą klimatyzacji zainstalowanej w domu, o której wielu ludzi nie ma pojęcia, jest filtracja powietrza. Filtry w domowych klimatyzatorach wyłapują z powietrza szkodliwe dla ludzkiego zdrowia cząsteczki i tym samym oczyszczają nasz dom z różnego rodzaju alergenów, pyłów i kurzu. Ważne jest, abyśmy pamiętali o regularnych wymianach filtra.

Ostatnim plusem jest możliwość ogrzewania mieszkania właśnie za pomocą domowego klimatyzatora. Urządzenie wyposażone w funkcję grzania może służyć nam jako uzupełniające źródło ciepła wiosną lub jesienią.

Typy klimatyzatorów domowych

Do najpopularniejszych urządzeń tego typu zaliczamy klimatyzatory:

  • ścienne – ich jednostka wewnętrzna jest montowana na ścianie, a zewnętrzna najczęściej na balkonie, balustradzie lub zewnętrznej ścianie budynku;
  • przypodłogowe – stosowane w przypadku, gdy na górnej części ściany brakuje miejsca na urządzenie. Tego typu klimatyzator wypuszcza chłodne powietrze górą, a ciepłe dołem;
  • kasetonowe – urządzenie montowane jest w suficie i rozprowadza chłodne powietrze w cztery strony. Sufitowy klimatyzator gwarantuje równomierność nawiewu i wysoki komfort.

Musimy pamiętać, że instalację klimatyzacji w domu należy powierzyć specjalistom. Tylko z prawidłowo zamontowanego i odpowiednio ustawionego klimatyzatora będziemy mogli czerpać wszystkie wyżej wymienione korzyści.

Inspiracja: Clima.com.pl