Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Żaluzje czy rolety — co wybrać?

Rolety i żaluzje
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Zarówno żaluzje, jak i rolety posiadają wiele użytecznych dla nas funkcji. Dlatego też wybranie pomiędzy nimi nie jest proste. Koniecznie zwróć uwagę na to, do czego chcesz wykorzystywać rolety, czy też żaluzje, a to pozwoli ci wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Rolety i żaluzje, czy firana?

Dawniej znacznie częściej stawiało się na rozwiązania, w których firana zawsze szła w parze z żaluzjami, a później z roletami. Dziś sytuacja znacząco się zmieniła. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż dostępne żaluzje mogą pełnić funkcje dekoracyjne i często są też bardzo nowoczesne. Dzięki czemu mogą stanowić znakomity dodatek. W ten sposób firany nie będą już konieczne. Ewentualnie można je połączyć z roletami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Aby poprawić funkcjonalność rolet i żaluzji warto też dokupić napędy do sterowania nimi na sukcesgroup.pl.

Materiał to podstawa

Podczas dokonywania wyboru bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na materiał. Żaluzje bardzo często wykonane są z drewna, materiałów skóropodobnych, czy też z tworzyw sztucznych. Aluminium już od dawna nie jest popularny, a wszystko przez to, że nie jest tak modny oraz bardzo się nagrzewa.

Inaczej wygląda to w przypadku rolet, które często wykonane są po prostu z jakichś tkanin lub tworzyw sztucznych. W tym przypadku warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich aspekt wizualny, ale też funkcjonalny. Tak, aby można było szybko wyczyścić roletę. Istnieje wiele sposobów, które mogą dodatkowo zadbać o to, aby rolety nie brudziły się szybko, a jednym z nich jest apretura. Dlatego wygodniejsze będą rolety.

Komfort zawsze się liczy

Kiedy zależy nam na tym, aby pomieszczenie nie nagrzewało się za bardzo, to koniecznie powinniśmy wybrać rolety. Najlepiej takie, które posiadają specjalną warstwę perłową, pozwalającą odbić promienie słoneczne. Dobrym rozwiązaniem są rolety lub żaluzje automatyczne, które będą dla nas wygodniejsze. Wszystkie czynności wtedy wykonamy za pomocą pilota.