Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto zainwestować w głowicę termostatyczną?

głowica termostatyczna
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Termostat grzejnikowy to znakomity sposób na to, aby racjonalnie zarządzać zużyciem energii. Jest to element o prostej konstrukcji, który montuje się bezpośrednio do zaworu grzejnika. Szeroki wybór urządzeń sprawia, że bez problemu można znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb. Jest to rozwiązanie, które posiada wiele zalet.

Wysoka funkcjonalność

Nowoczesna głowica termostatyczna jest zwykle wyposażona w wiele praktycznych funkcji. Dzięki nim sterowanie temperaturą w pomieszczeniu stanie się jeszcze łatwiejsze. Jeśli możemy zainwestować więcej pieniędzy, to z pewnością powinniśmy wziąć pod uwagę głowice elektroniczne. Są one wyposażone w programator, który znacząco usprawnia proces sterowania. Warto wiedzieć, że dzięki głowicy elektronicznej możemy obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 30%.
Przed zakupem termostatu dobrze jest sprawdzić, czy posiada on opcję "otwartego okna". W przypadku, gdy czujnik wykryje chłodne powietrze wpływające z zewnątrz, w sposób automatyczny zmniejsza się otwarcie zaworu grzejnikowego. Wszystko to sprawia, że strata energii obniżona jest do minimum. Większość głowic posiada również funkcję przeciwmrozową. Zwykle jest ona oznaczona symbolem śnieżynki. Po włączeniu tej opcji termostat będzie podtrzymywał najniższa możliwą temperaturę, która jednocześnie zapobiega zamarzaniu.

Elastyczne dopasowanie

Głowice mechaniczne sterowane są ręcznie. Oznacza to, że nie ma możliwości ich zaprogramowania. Należy po prostu przekręcić pokrętło, tak aby ustawić pożądaną temperaturę. Inaczej jest w przypadku termostatów elektronicznych, które posiadają funkcję programowania. Dzięki niej można dopasować pracę systemu grzewczego do indywidualnych potrzeb. Temperaturę możemy przepisać do dnia tygodnia. Jest to szczególnie przydatne, jeśli dużo wyjeżdżamy i chcemy uniknąć powrotu do zimnego mieszkania. Ciekawym jest, że tego rodzaju urządzenia pozwalają nawet przypisać określone wartości do pory dnia np. obniżenie temperatury w nocy. Głowice elektroniczne są droższe, jednak ich użytkowanie jest o wiele wygodniejsze.

Głowice termostatyczne- salus-controls.pl