© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Dom i ogród
  • Jakie meble do gabinetu i biura w domu, kiedy często pracujemy w trybie home office?

Jakie meble do gabinetu i biura w domu, kiedy często pracujemy w trybie home office?

meble do gabinetu i biura
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Praca zdalna wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Nie zawsze łatwo jest się zmotywować, skupić, gdy wszystko wokół może cię rozpraszać. A staje się to jeszcze trudniejsze, gdy nie masz odpowiedniego miejsca pracy. Dlatego podpowiemy, jakie meble do biura w domu warto kupić w pierwszej kolejności.

Jak urządzić domowe biuro?

Gabinet i biuro urządzisz w swoim stylu wybierając odpowiednie meble, które będą funkcjonalne oraz ergonomiczne. Podstawą jest oczywiście biurko oraz krzesło, a do tego półkiszafki, inne dodatki, dzięki którym organizacja miejsca pracy stanie się prostsza.

Pozostaje jeszcze pytanie, w jakim stylu urządzić domowe biuro, aby wygodnie pracowało się w nim na co dzień. Musi być ono dopasowane do reszty pomieszczenia, aczkolwiek, o ile to możliwe, radzimy stawiać na dwa rozwiązania – jasne pomieszczenia i nowoczesne, minimalistyczne kształty. Dlaczego? Pokój utrzymany w jasnych odcieniach (niekoniecznie w bieli) będzie rozświetlony, co powinno sprzyjać koncentracji (ciemne barwy od razu zachęcają do spania, zwłaszcza w pochmurny dzień, prawda?). Natomiast minimalizm rekomendujemy z tego względu, że proste, pozbawione bogatych zdobień meble, pomagają się skupić, nie rozpraszają. A do tego są na tyle uniwersalne, że powinny pasować nawet do zupełnie przeciwnego stylu – bazują wtedy na kontrastach.

Ostatnim punktem, o który warto zadbać, są rośliny. Sprawią, że wnętrze będzie przytulniejsze, a jeśli przy okazji postawisz na rośliny oczyszczające powietrze, to będą także spełniać funkcje praktyczne.

Biurko do domowego biura

Najwyższy czas, aby zabrać się za wybór mebli do domowego gabinetu. Podstawą jest biurko i tutaj równie praktyczne mogą okazać się dwie opcje:

  • sam blat na stelażu;
  • biurko z szufladami, półkami.

W pierwszym przypadki niezbędne mogą okazać się kontenerki i dostawki lub regały na dokumenty. Takie biurko wygląda nowocześnie, nie przytłacza przestrzeni, sprawdza się, gdy twoim głównym narzędziem pracy jest komputer i nie potrzebujesz niczego więcej. Natomiast biurko z szufladami pozwoli uporządkować przestrzeń, gdy pod ręką musisz mieć sporo dokumentów, akcesoriów.

Wymiary biurka dopasuj do możliwości przestrzennych, pamiętając przy tym, że jego blat musi być na tyle szeroki, aby pomieścić podstawowe sprzęty: laptop, monitor, klawiaturę. Sprytnym rozwiązaniem do małych mieszkań jest biurko narożne.

Ergonomiczne krzesło biurowe

Jeśli często pracujesz w domu, ergonomiczny fotel biurowy to podstawa. Czym się charakteryzuje? Umożliwia szeroki zakres regulacji, dzięki czemu można dostosować go do swojego wzrostu, potrzeb, zapewniając utrzymanie optymalnej postawy podczas siedzenia.

Najczęściej krzesła biurowe pozwalają na regulację wysokości siedziska, ale za to mało. Trzeba mieć możliwość zmiany położenia oparcia, zagłówkówpodłokietników, a nawet zmiany głębokości siedziska. Ponadto odpowiedni fotel biurowy to taki, który zapewnia wentylację, stanowi podparcie dla kręgosłupa.

Kontenerki, dostawki, akcesoria biurowe

Kontenerki i dostawki to niewielkich wymiarów, mobilne szafki i szuflady na kółkach, które można wsunąć m.in. pod biurkiem. Stanowią dodatkowe miejsce do przechowywania, które jednocześnie nie zawadza. Przydatne akcesoria biurowe to ponadto sortery na dokumenty (mogą być poziome, przywieszane do ściany), przyborniki na biurko, czy artykuły piśmiennicze o designerskich kształtach. Wszystko to sprawi, że twoje biuro będzie nie tylko wygodne, ale i stylowe.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry