© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wzbogacić swój dom za pomocą okien HST?

okna HST
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Coraz częściej w nowoczesnym budownictwie odchodzi się od zastosowania tradycyjnej stolarki okiennej drewnianej czy mało efektownej i nieodpornej na promieniowanie UV – PVC. Zamiast nich, inwestorzy decydują się na systemy okienne zapewniające wytrzymałość, termoizolacyjność, a jednocześnie estetykę, czyli okna HST. W jaki sposób można wzbogacić design domu używając przeszkleń z ramą aluminiową? Wbrew pozorom możliwości aranżacyjne są nieograniczone...

Szklane domy, czyli szklane ściany w domach energooszczędnych i pasywnych

Marzenie o szklanych domach, jakie wyrażał bohater powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, nie jest już tylko utopią, bo dzięki zastosowaniu profili aluminiowych można tworzyć przeszklenia o ogromnej powierzchni.  Aluminiowe ramy wykonane w odpowiedniej technologii mogą wytrzymać obciążenie nawet 500 kg. Jednym ze sposobów na wzbogacenie domu za pomocą okien HST jest stworzenie szklanych ścian od strony południowej. Oczywiście taki element musi być zaplanowany na etapie projektowania budynku. Niemniej, jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w przypadku nowoczesnego budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Przy zastosowaniu tego rozwiązania w słoneczne dni energia czerpana jest ze słońca nie tylko za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych, ale również z przeszkleń o dużej powierzchni. Jednocześnie, odpowiednie szyby mogą chronić przed przenikaniem szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Nie trzeba tu również obawiać się strat ciepła zimą, bowiem okna HST są doskonale zaizolowane, a zastosowanie takiej samej izolacji w ramie i skrzydle zapewnia istotne ograniczenie mostków termicznych. Z kolei w przypadku bardzo słonecznych dni, okna aluminiowe mogą zostać za pomocą  zewnętrznych rolet, które ze względu na równie modernistyczny design doskonale się z nimi komponują.

Szklenia o nieregularnych kształtach – energooszczędność w ciągu dnia dzięki oknom HST

Aluminium ma jeszcze jedną przewagę nad innymi materiałami używanymi do produkcji ram okiennych. Jest nie tylko wytrzymałe i zapewnia termoizolację, ale jest także plastyczne. W procesie produkcyjnym mogą powstawać aluminiowe okna o niestandardowych kształtach i gabarytach, które świetnie pasują do nowoczesnych elewacji w stylu minimalistycznym i industrialnym. Proste geometryczne bryły w połączeniu z dużymi przeszkleniami, a także wąskimi, ale jednocześnie niezwykle mocnymi ramami gwarantują dostęp dużej ilości światła słonecznego do wnętrza, a tym samym maksymalną energooszczędność w ciągu dnia.

Dopasowanie do różnorodnej stylistyki elewacji domu czy budynku użytku publicznego

Dla tych, dla których obok doskonałych parametrów termoizolacyjnych okien ważna jest także nienaganna estetyka, istotną informacją będzie fakt, że okna HST można dopasować do dowolnej stylistyki elewacji, nie tylko nowo wybudowanego domu o nowoczesnej bryle, ale również budynku poddanego termomodernizacji. Wpływa na to dostępność ram w pełnej palecie RAL, a także możliwość doboru takich, które idealnie imitują powierzchnię strukturalną lub drewnianą. Ostatnia propozycja okien sprawdzi się w domach urządzonych w tradycyjnym stylu prowansalskim, czy rustykalnym, wszak ramy mogą być odpowiednio wykończone zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. W przypadku budynków poddawanych termomodernizacji istotne znaczenie ma nie tylko ograniczenie mostków termicznych, ale również zawilgocenia. Trzeba przyznać, że okna aluminiowe są nie tylko wyjątkowo szczelne, ale również odporne na czynniki atmosferyczne i mikrobiologiczne.

Zapewnienie izolacji akustycznej na najwyższym poziomie

Nowoczesne okna HST skonstruowane są z zastosowaniem wysokiej klasy materiałów uszczelniających. Dzięki zastosowaniu w nich przeszkleń w systemach dwuszybowych lub trzyszybowych, rozwiązania HST mogą zapewnić wysoki poziom ochrony przed hałasem. Tego rodzaju stolarka okienna wzbogaci dom czy budynek firmowy o potrzebny spokój i ograniczy napływ dźwięków z zewnątrz. Z tego też względu systemy okienne i drzwiowe oparte o konstrukcje aluminiowe sprawdzają się również w nowoczesnych biurach. Przy odpowiednim rozmieszczeniu przeszkleń w ramach aluminiowych, można wydzielić poszczególne gabinety, a jednocześnie zachować przestronność, elegancję i użyteczność przestrzeni biurowych.

Doskonałe rozwiązania dla inteligentnych domów

Kategoria systemów przesuwnych tarasowych jest szczególna, bowiem w tej konfiguracji okna i drzwi oprócz tradycyjnych klamek mogą być wyposażone w systemy elektronicznego sterowania. Za pomocą przycisku lub pilota można rozsuwać skrzydła w wygodny sposób. Na pewno takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku inteligentnych domów, wyposażonych ponadto w systemy sterowania światłem, sprzętami elektronicznymi czy roletami zewnętrznymi.

Jak można zauważyć, okna HST to systemy niezwykle uniwersalne, które mogą wzbogacić każdy dom, niezależnie od tego czy dopiero powstaje, czy jest po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach poddawany termomodernizacji. Sprawdzają się nie tylko jako tradycyjne podwójnie czy potrójnie dzielone skrzydła, ale również przeszklenia całych ścian czy systemy dachowe. Można idealnie dopasować je do koloru tynku,  innego wykończenia elewacji, czy też rodzaju i barwy pokrycia dachowego. To rozwiązanie, które jest trwałe i niezawodne.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry