Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Miarki taśmowe – pomocne w każdym domu

Miarki taśmowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Chcesz zmierzyć długość mebla, a może wysokość ściany? Nie wiesz, jak długie ma być dekoracyjny płotek w ogrodzie? W tych, a także wielu innych sytuacjach pomoże miarka taśmowa. Jak wybrać najlepszą miarkę? Sprawdź nasze porady!

Przydatna w każdym domu i mieszkaniu. Niezbędna podczas prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych, ale także ogrodniczych czy dekoracyjnych. Miarka taśmowa jest rodzajem przyrządu mierniczego, który warto mieć pod ręką.

Miarki taśmowe – budowa i rodzaje

Do kategorii miarek taśmowych, które nazywane są również metrówkami czy miarami zwijanymi, zalicza się szeroka gama różnych produktów. Są one zbudowane z nawijanej na rolkę miary, która umieszczana jest wewnątrz wytrzymałej obudowy. Aby dokonać pomiaru, wystarczy tylko wyciągnąć taśmę miarową, pociągając za wystający z miarki element. Można ją także zablokować w wybranym miejscu, naciskając na przycisk. Po zakończeniu pomiarów miara zwinie się automatycznie.

Do wyboru są różne miarki taśmowe - https://calowkiznadrukiem.pl/miarki-zwijane/ dlatego można dopasować je specjalnie do swoich potrzeb, w tym także do rodzaju prac, jakie mają być prowadzone. Miary taśmowe dzielą się na różne rodzaje pod kątem:

  • szerokości taśmy – im jest ona szersza, tym jest bardziej sztywna, ale też zajmuje więcej miejsca i jest cięższa

  • długości taśmy – do wyboru są miarki taśmowe o długości od około 5 metrów do nawet około 60 metrów

  • rodzaju taśmy – najczęściej stosowane są sztywne taśmy miarowe, ale w sprzedaży można znaleźć także miarki wyposażone w miękkie taśmy wykonane z tworzyw sztucznych

Jak wybrać najlepszą miarkę taśmową?

Dobór miarki taśmowej powinien być indywidualny, dlatego wtedy, gdy planujemy prowadzić określone prace, warto dopasować do nich rodzaj przyrządu mierniczego.

Gdy poszukiwane są miarki taśmowe do użytku domowego, nieprofesjonalnego, w takim przypadku można zdecydować się na podstawowe rodzaje miar, na przykład te o szerokości około 20 mm z długością 5 metrów – sprawdzą się one do większości prac w domu i wokół niego.

Aby miarka mogła posłużyć na dłuższy czas, warto zdecydować się na zakupienie tej od lepszej marki. Lepszej jakości taśma i obudowa oraz mechanizm zwijający pozwoli na korzystnie z taśmy na długi czas bez ryzyka jej uszkodzenia.

Miarka taśmowa – gdzie można ją kupić?

Obecnie miarki taśmowe można zakupić w wielu sklepach. Są one oferowane między innymi przez sklepy budowlane i wykończeniowe – znane markety oraz mniejsze sklepiki lokalne. Także można kupić je w hipermarketach, dyskontach w trakcie akcji tematycznych, w sklepach meblowych.

Cena miarki taśmowej zależna jest od jej producenta, długości i szerokości, a także typu konstrukcji. Ceny rozpoczynają się już od około 10 złotych.