Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Promienniki ciepła na podczerwień – niekonwencjonalny sposób ogrzewania

Promienniki podczerwieni
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wszystko wokół nas się rozwija, a technologia zaskakuje z każdej strony coraz to lepszymi wynalazkami. Również w przypadku ogrzewania możemy znaleźć ciekawe opcje, które zrewolucjonizowały rynek. Mowa tu między innymi o urządzeniu, jakim jest promiennik podczerwieni. Ogrzewanie na podczerwień to innowacyjny sposób, który umożliwia uzyskanie komfortowego ciepła w efektywny, ekonomiczny oraz ekologiczny sposób.

Promienniki podczerwieni –jak to działa?

Zacznijmy może od początku i skupmy się na samej podczerwieni. Zjawisko to występuje naturalne w przyrodzie jako tzw. kolory widmo, które nie są widoczne gołym okiem dla człowieka. Samo słońce, które rozpieszcza nas swoimi promieniami, jest największym źródłem podczerwieni. Promienie podczerwone wykorzystywane są przez ludzi od dawna i nie tracą swojej popularności. Militaria, medycyna, fotografia – to tylko niektóre dziedziny, które wykorzystują owe zjawisko.

Promienie podczerwone znalazły również zastosowanie w nowoczesnej technologii, jaką są promienniki ciepła. Elektryczne promienniki to urządzenia, które emitują fale podczerwone, dostarczając ciepło ludziom oraz otaczającym ich przedmiotom. Taki sposób działania możemy porównać do naturalnego ogrzewania nas przez słońce – w cieniu jest nam zimno, ale kiedy znajdujemy się w zasięgu promieni słonecznych, czujemy błogie ciepło. Ten typu rozwiązania to również całkowite przeciwieństwo klasycznych systemów ogrzewania, ponieważ promienniki podczerwieni nie podnoszą temperatury powietrza. Dodatkowo promienniki ciepła działają już w kilka sekund – tak naprawdę, aby poczuć błogie ciepło, wystarczy je po prostu włączyć. Jest to niesamowite ułatwienie, które zapewni maksymalny komfort grzewczy.

Promienniki podczerwieni – zalety i wady

Promienniki podczerwieni to urządzenia mające praktycznie same zalety. Na pewno największym plusem będzie nieporównywalny komfort cieplny, którego nie zapewni nam żaden inny system grzewczy. Kolejnym atutem jest szybkość działania – do tej pory ogrzewanie kojarzyło nam się z długotrwałym rozpalaniem i nieustannym dokładaniem do ognia. W przypadku promienników podczerwieni możemy zapomnieć o tych problemach, ponieważ urządzenia te działają w kilka sekund.

Dzięki sposobowi, w jaki działają promienniki podczerwieni, unikamy również naturalnej cyrkulacji powietrza, które powoduje unoszenie się w górę kurzu czy innych zanieczyszczeń, co niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Promienniki podczerwieni są bezpiecznym i ekologicznym rozwiązaniem, które ma również prozdrowotne działanie. Promienniki ciepła działają dzięki energii elektrycznej, dzięki czemu unikamy spalania, a co za tym idzie – emisji szkodliwych spalin. Wszystko to jest ogromnym atutem, jaki dają nam promienniki podczerwieni.

Promienniki podczerwieni są też jedynym dobrym sposobem na efektywne ogrzanie tarasu. Promiennik podczerwieni ogrzewa wszelkie obiekty w swoim zasięgu, a nie powietrze, co sprawia, że staje się idealnym urządzeniem do ogrzewania na otwartych przestrzeniach. Promienniki podczerwieni zapewnią nam komfortowe ciepło na naszym tarasie bez względu na pogodę przez cały rok! Panele grzewcze na podczerwień to doskonały sposób na ogrzanie tarasu czy balkonu.

Promienniki do ogrzewania

Promienniki podczerwieni do ogrzewania pomieszczeń w domu

Promiennik podczerwieni może być dodatkiem do obecnego już systemu w naszym domu, który ułatwi nam życie, a dodatkowo pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Promienniki ciepła doskonale sprawdzają się jako dodatkowe ogrzewanie poza sezonem grzewczym np. w łazience, w której z reguły potrzebujemy więcej ciepła przez cały rok. Działanie promienników podczerwieni możemy również wykorzystać w pomieszczeniach, które zwykle nie są ogrzewane. Tutaj świetnym przykładem będzie garaż, który jest nieopłacalnym do ogrzania miejscem. Promienniki podczerwieni działają tylko w konkretnym miejscu, dzięki czemu możemy je uruchomić jedynie podczas prac czy majsterkowania w garażu, aby zapewnić sobie komfortowe warunki.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/