Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Oświetlenie Philips Hue w twoim domu – sprawdź, dlaczego warto je mieć!

Philips Hue
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Philips Hue to jeden z najciekawszych na rynku systemów oświetlenia, który daje zupełnie nowe możliwości w zakresie korzystania ze światła LED w domu. Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Philips Hue – co to takiego?

Philips Hue to bezprzewodowy system oświetleniowy, dzięki któremu różne parametry światła w domu można dostosować do indywidualnych preferencji. Na system składają się różne innowacyjne elementy takie jak: żarówki, czujniki, piloty, mostki oraz sterowniki. Ogromną zaletą omawianego oświetlenia jest opcja sterowania światłem za pomocą smartfona – służy do tego specjalna aplikacja.

Philips Hue – dlaczego warto?

System Philips Hue jest godny polecenia przede wszystkim z uwagi na bardzo wysoką funkcjonalność. Rozwiązania w tym obszarze dają praktycznie niewyczerpane możliwości, jeśli chodzi o kreatywne wykorzystanie światła w domu. Da się je zaprogramować w taki sposób, aby np. włączało się i wyłączało o określonych porach. Eksperci ze sklepu Centrum Światła podkreślają, że zastosowana w omawianym systemie technologia LED RGB pozwala uzyskać 16 mln kolorów o rozmaitych barwach i natężeniach. To pozwala dopasować światło w domu nie tylko do rodzaju wykonywanych czynności i sposobu spędzania czasu, ale także nastroju domowników. Przy tej okazji warto jeszcze dodać, że Philips Hue to system energooszczędny pozwalający zredukować wydatki na energię elektryczną – w dobie rosnących cen prądu ma to bardzo duże znaczenie.

Philips Hue – jak to działa?

Instalacja systemu nie jest trudna i skomplikowana. Wiąże się jednak z wymianą żarówek w domu na żarówki Philips Hue. Świetnie pasują do nich m.in. stylowe lampy Massive. Kolejnym krokiem jest podłączenie przez port Ethernet mostka do zasilania i do domowej sieci. Następnie wystarczy skonfigurować system w aplikacji, która działa zarówno na smartfonach z Androidem, jak i na iPhonach. Zdalnie sterować oświetleniem można także za pomocą bezprzewodowego pilota. System da się rozbudować w zależności od konkretnych potrzeb.