Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czeka cię remont mieszkania? Sprawdź, jak bezpiecznie przechować rzeczy!

przechowalnia mebli
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Remont to czasochłonne i bardzo stresujące przedsięwzięcie, które wymaga szczegółowego planu. Jeden z najważniejszych jego punktów odnosi się do przechowania domowego mienia na czas prac wykonywanych w mieszkaniu.

Magazyn samoobsługowy – idealne rozwiązanie na czas remontu

Przygotowania do remontu warto zacząć od przejrzenia wszystkich rzeczy i pozbycia się tych, które tylko niepotrzebnie zajmują miejsce. Pozostałe należy spakować i zabezpieczyć – w tym momencie pojawia się kwestia, co z nimi zrobić? Często okazuje się to sporym problemem, ponieważ nie każdy dysponuje własną komórką lokatorską czy garażem. Opcja przewiezienia dobytku do znajomych czy rodziny też nie zawsze wchodzi w rachubę. W takiej sytuacji warto wynająć magazyn samoobsługowy, który doskonale sprawdza się nie tylko jako przechowalnia mebli. Warszawa oraz inne duże miasta to lokalizacje, gdzie firmy z branży self storage świadczą usługę najmu takich magazynów.

Magazyn samoobsługowy – jak go wynająć?

Pierwszym krokiem do skorzystania z omawianej usługi jest znalezienie firmy, której oferta pod względem zawartości i ceny odpowiada indywidualnym potrzebom. Zazwyczaj nie ma konieczności rezerwowania magazynu online – wystarczy się zgłosić do biura obsługi klienta i na miejscu załatwić niezbędne formalności. Jeżeli powierzchnia wybrana przez klienta jest dostępna, można od razu podpisać umowę. Nie trzeba jej zawierać na długi termin – np. w Kangu Self Storage minimalny okres najmu to 7 dni.

Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, należy mieć na względzie jego lokalizację, aby transport rzeczy z mieszkania nie przysporzył trudności. Równie istotna jest powierzchnia boksu. Na potrzeby osób prywatnych zwykle wystarczające okazują się małe magazyny o powierzchni 1-2 m kw. Opłaty za wynajem nie są wygórowane. W Warszawie średnie stawki kształtują się na poziomie 80-130 zł netto miesięcznie za boks o powierzchni 1 m kw. W wielu innych miastach w Polsce przeciętna cena wynosi ok. 100 zł.