Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ogrzewanie gazem płynnym czy elektryczne – co wybrać?

ogrzewanie Amerigas
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Sposób ogrzewania gospodarstwa domowego to jeden z najważniejszych czynników wpływających na komfort domowników. Na co zdecydować się, mając wybór pomiędzy energią elektryczną a gazem płynnym? Które z tych paliw jest lepsze?

Cena ma znaczenie!

Zarówno ogrzewanie elektryczne, jak i gazem płynnym, to rozwiązania mające sporo zalet. Niemniej dla każdego użytkownika cena paliwa ma niebagatelne znaczenie, ponieważ w ogromnym stopniu przekłada się na koszty utrzymania domu. Paliwa grzewcze drożeją – najdobitniej widać to na przykładzie energii elektrycznej, której ceny są regulowane. Podwyżki w tym zakresie coraz mocniej uderzają Polaków po kieszeni. Co się natomiast tyczy cen gazu płynnego, sprawa przedstawia się nieco inaczej. Nawiązując współpracę ze sprawdzonym dostawcą takim jak Amerigas, klient może mieć pewność, że przez cały okres obowiązywania umowy ceny gazu nie wzrosną. Zapewnia to finansową stabilność i łatwiejsze planowanie domowego budżetu. 

Instalacja grzewcza – formalności

Formalności to kolejna przesłanka przemawiająca za tym, aby zdecydować się na ogrzewanie Amerigas – opinie użytkowników potwierdzają wysoką jakość usług świadczonych przez tego dystrybutora. Decydując się na założenie instalacji na gaz płynny, zbiornik można kupić lub wydzierżawić. Dzierżawa ma ten plus, że to dostawca zajmuje się załatwianiem wszelakich formalności związanych z montażem. Dla użytkownika oznacza to mniej papierkowej roboty. Oczywiście instalacja gazowa – jak każda inna – musi być poddawana regularnym przeglądom, ale takie są wymogi z zakresu bezpieczeństwa. Wypada też przypomnieć, że legalizacja licznika nic nie kosztuje.

To, czy bardziej opłaca się ogrzewać się dom gazem płynnym, czy prądem, jest kwestią mocno indywidualną. Sprawę należy rozważyć pod kątem konkretnych potrzeb i możliwości, dokonując niezbędnych kalkulacji. Gaz płynny cieszy się w Polsce coraz większą popularnością z uwagi na cenne właściwości, m.in. wysoką kaloryczność, wydajność oraz atrakcyjne ceny.