Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Posadzki żywiczne - nowoczesne rozwiązanie do domu.

podłogi żywiczne
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wiele osób urządzając swoje mieszkanie pranie podążać za najnowszymi trendami i technologiami. Jeżeli chodzi o posadzki, jakie możemy zastosować w swoim domu to nowoczesnym i godnym polecenia rozwiązaniem są podłogi żywiczne. To właśnie one potrafią nadać wnętrzom wyjątkowego charakteru. Pomieszczenia, w których zastosowano posadzki wykonane z żywicy prezentują się naprawdę dobrze, a wszystko to z tego względu na to, że taki rodzaj pokrycia podłogowego posiada duże walory estetyczne.

Podłogi żywiczne - co warto wiedzieć na ich temat?

Jeżeli i nam spodobały się podłogi żywiczne i zastanawiamy się nad ich zakupem to warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie i dowiedzieć się więcej na temat tego typu posadzek. Należy, bowiem podkreślić, że posadzki wykonane z żywicy na tle innych pokryć podłogowych wyróżniają się nie tylko wspaniałym wyglądem, ale także wyjątkową wytrzymałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia i zarysowania. Z tego powodu nadają się one zarówno do pomieszczeń przemysłowych, jak i mieszkalnych i użytkowych. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje podłóg żywicznych, są to podłogi żywiczne epoksydowe i podłogi żywiczne poliuretanowe. W pomieszczeniach mieszkalnych z reguły stosuje się dekoracyjne posadzki poliuretanowe, które są niezwykle trwałe i estetyczne. Takie pokrycie ma cały szereg zalet. Dekoracyjne posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej są całkowicie bezspoinowe, higieniczne, łatwe w utrzymaniu czystości, a ponadto niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Wiele osób docenia je również ze względów technicznych, taki rodzaj pokrycia można, bowiem stosować łącznie z ogrzewaniem podłogowym, a oprócz tego, że są one odporne na zarysowania i pękanie, to dodatkowo nie straszne im także promieniowanie UV. Podłogi dekoracyjne z żywicy poliuretanowej doskonale sprawdzą się, więc nawet w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych. W takiej sytuacji nie będziemy musieli się obawiać, że nasza podłoga szybko wyblaknie.

posadzki żywiczne

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup podłogi żywicznej do swojego mieszkania?

Ze względu na liczne korzyści z zastosowania w mieszkaniu podłóg żywicznych tego rodzaju posadzki są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem dla domów. Wiele osób docenia również fakt, że podłogi te dają wręcz nieograniczone możliwości tworzenia unikalnych i stylowych projektów. Oprócz tego, że decydując się na posadzki żywiczne możemy wybierać z bardzo bogatej palety kolorów to dodatkowo w przypadku tego rodzaju podłóg istnieje również możliwość zatopienia w posadzce dowolnie wybranych grafik, napisów czy zdjęć. Jak więc widać podłogi żywiczne to rozwiązanie godne polecenia zwłaszcza dla osób, które cenią sobie styl i wysoką jakość. Decydując się na zakup posadzek z żywicy pamiętajmy jednak by skorzystać z oferty doświadczonej i profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w tego typu produktach. Trwałe, bezpieczne i nowoczesne podłogi żywiczne zakupimy np. w firmie J.A.K. CHEMIA S.C. Ze szczegółową ofertą firmy możemy zapoznać się na stronie internetowej jakposadzki.pl.