Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dobry alarm do domu nie musi być drogi. Co wybrać?

systemy alarmowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Zabezpiecz się przed włamaniami i kradzieżami – alarm w domu to bardzo dobry wybór dla każdego, kto chce zatroszczyć się o swoje mienie, ale też o zdrowie i życie siebie i swoich bliskich. Jaki alarm do domu wybrać? Taka inwestycja wcale nie musi być związana z wysokim wydatkiem.

Dlaczego warto założyć alarm w domu?

Chcemy mieszkać nie tylko wygodnie, ale również bezpiecznie. Właśnie dlatego coraz częściej montujemy w domach alarmy oraz inne systemy zabezpieczeń. Niestety, włamanie i kradzież mogą zdarzyć się nie tylko w reprezentacyjnej rezydencji, ale również w zwykłym domu jednorodzinnym – także położonym w sąsiedztwie innych domów. Nowoczesne systemy alarmowe działają dwojako – odstraszają potencjalnych włamywaczy i jednocześnie pozwalają na szybką sygnalizację zagrożenia. Dodatkowo wcale nie wymagają skomplikowanego montażu i nie są bardzo drogie.

Jak działają alarmy domowe?

W sprzedaży można naleźć różne rodzaje alarmów do domów. Składają się one z jednego albo z kilku współpracujących ze sobą elementów. Te najprostsze mają postać sygnalizatorów, które wszczynają alarm głosowy i świetlny wtedy, gdy w ich zasięgu znajdzie się poruszająca się osoba. Są najtańsze, lecz nie zawsze efektywne, a także nie sprawdzą się wtedy, trzeba będzie przekazać informację o zdarzeniu na odległość, na przykład na telefon. Dostępne są także alarmy bardziej złożone, które tworzą instalacje alarmowe. Mogą one wykorzystywać różne typy czujników – ruchu, wibracyjne, czujniki otwarcia – kontaktrony montowane w drzwiach i oknach. Wykorzystują centrale alarmowe, które są uzbrajane przez wpisanie na nich kodu PIN, a także mogą komunikować się z właścicielem domu przez SMS, czyli wysyłać wiadomości o zagrożeniu. Istnieje też możliwość podpisania umowy z firmą ochroniarską, która będzie reagować na zgłoszenia w razie pojawienia się zagrożenia. Warto wskazać, że nowoczesne alarmy działają także bezprzewodowo, dlatego nie wymagają one kucia tynków i kładzenia okablowania. To powoduje, że są też proste w montażu w istniejących już domach. 

Jak zamontować alarm w domu?

Najprostsze alarmy nie wymagają skomplikowanego montażu – można kupić je online i zainstalować samodzielnie, postępując według instrukcji. Gdy jednak w domu ma być zamontowany bardziej złożony alarm, warto wybrać firmę, która może zaoferować w tym zakresie kompleksową obsługę. Gdy chodzi o nowoczesne systemy alarmowe Katowice to miasto, w którym można bez problemów znaleźć fachowe firmy zajmujące się projektowaniem i montażem systemów alarmowych.