Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wyjątkowe chłodziarki do wina Liebherr – idealny klimat dla każdego wina

chłodziarki do wina
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

W Polsce popularność wina rośnie z roku na rok. Latem sięgamy po białe i różowe, jesienią i zimą po kieliszek czerwonego. Z bąbelkami czy bez, lampka tego trunku często towarzyszy nam do obiadu bądź kolacji. Aby jednak w pełni cieszyć się smakiem i aromatem win, trzeba przestrzegać kilku zasad.

Do najważniejszych należy właściwa temperatura przechowywania i podawania. Jednak w naszych warunkach klimatycznych utrzymanie tej zalecanej temperatury wcale nie jest łatwe. Z pomocą przychodzi tutaj marka Liebherr, specjalizująca się w projektowaniu chłodniczych urządzeń, w ofercie której znalazły się dwa innowacyjne modele winiarek – WKb 1812 oraz dla tych bardziej wymagających WTb 4212.

Aby wydobyć z wina to co w nim najcenniejsze, najlepiej podawać je w temperaturze wskazanej przez producenta na etykiecie. Są wina np. czerwone, dla których optymalna będzie temperatura 18 st. C, ale są też takie – głównie białe, których zalecaną temperaturą będzie 14, bądź 15 st. C. Temperatura podania szampana to już tylko od 8 do 10 st. C. W naszym klimacie trudno o spełnienie tych warunków. Latem temperatura sięga powyżej 30 st. C, zimą często spada dużo poniżej zera. Przeciętna temperatura w mieszkaniu to ok 22 – 25 st. C. Również tradycyjna chłodziarko-zamrażarka nie jest w stanie pomóc, ponieważ temperatura w niej kształtuje się najczęściej od 9 do 11 st. C.

Co zatem zrobić aby zapewnić prawidłową temperaturę przechowywania i podawania wina? Oczywiście można sięgać po różnego rodzaju triki i sztuczki, które jednak nigdy nie dają 100% gwarancji osiągnięcia oczekiwanego efektu. Dlatego, aby mieć pewność, że wydobędziemy z wina wszystko to co w nim najcenniejsze, najbezpieczniej będzie przechowywać je w urządzeniu specjalnie do tego zaprojektowanym – chłodziarce do wina Liebherr.

Chłodziarka do wina Liebherr WTb 4212
Chłodziarka do wina Liebherr WTb 4212 to precyzyjne i niezawodne urządzenie z linii Vinothek, wyróżniające się aż sześcioma strefami temperatur, co pozwala jednocześnie na schładzanie, jak i długotrwałe przechowywanie różnych gatunków i rodzajów win. To winiarka idealna dla prawdziwych koneserów i smakoszy wina, ponieważ posiada specjalny system kontroli klimatu wytwarzający różne warstwy temperatur. Na przykład czerwone wina można przechowywać w górnej części winiarki w temperaturze od +16°C do +18°C. W dolnej części, temperatura wynosi pomiędzy +5°C a +7°C, co gwarantuje najwyższą elastyczność i wygodę użytkowania. Chłodziarka do wina WTb 4212 to aż 209 l powierzchni użytkowej, w której można jednocześnie przechowywać nawet 200 butelek (0,75 l) wina. Elektroniczne sterowanie z cyfrowym wyświetlaczem pozwala na łatwy i precyzyjny wybór temperatury. W urządzeniu zainstalowano również specjalny kompresor tłumiący drgania, dzięki czemu wino nie jest poddawane niebezpiecznym dla niego wstrząsom. Filtr Fresh Air z węglem aktywowanym gwarantuje, że w chłodziarce do wina WTb 4212 zawsze będzie świeże, pozbawione zapachów z otoczenia powietrze, a specjalna blokada zabezpiecza otwarcie drzwi przez dzieci. Winiarka WTb 4212 plasuje się w wysokiej klasie energetycznej A. Drewniane półki i elegancka czarna, lakierowana obudowa powoduje, że urządzenie wpisuje się idealnie w każde wnętrze.

Chłodziarka do wina Liebherr WKb 1812
Chłodziarka do wina Liebherr WKb 1812 to urządzenie z linii Vinothek skierowane do osób rozpoczynających swoją przygodę z winem, mających precyzyjnie określone ulubione gatunki i rodzaje win lub dysponujące ograniczonym miejscem na nowe urządzenie. Zastosowana w winiarce WKb 1812 technologia rozprowadzania powietrza, zapewnia odpowiedni rozkład temperatury w całym wnętrzu urządzenia, dzięki czemu czerwone wina można przechowywać na górze, białe w środkowej części urządzenia, natomiast szampany na dole. Sterowanie temperaturą odbywa się dzięki przyjaznemu i intuicyjnemu rozwiązaniu Liebherr „MagicEye”. Pomimo niewielkich wymiarów zewnętrznych, pozwalających na umieszczenie sprzętu nawet w małych pomieszczeniach, chłodziarka do wina WKb 1812 dysponuje aż 151 l pojemności użytkowej, w których można umieścić do 66 butelek (0,75 l) wina. Jak każda chłodziarka do wina Liebherr, również model WKb 1812 wyposażony został w blokadę zabezpieczającą otwarcie drzwi urządzenia przez dzieci. Winiarka WKb 1812 plasuje się w wysokiej klasie energetycznej A.

Sugerowane ceny detaliczne:
Chłodziarka do wina WTb 4212 – 4 999 pln brutto
Chłodziarka do wina WKb 1812 – 2 999 pln brutto