Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie zalety ma ogrzewanie na prąd?

Grzejnik elektryczny
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

 

Dla wielu z nas ogrzewanie na prąd jest nadal jedną z najdroższych form ogrzewania domu. Jednak wraz z postępem i pojawieniem się coraz to nowych technologii, ten mit można obalić. Grzejniki na prąd są coraz chętniej wybierane zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne do ogrzewania mieszkań. Oto kilka zalety, które to determinują.

Grzejnik elektryczny z termostatem

Ogrzewanie na prąd w łazience

Elektryczny grzejnik do łazienki to coraz częściej spotykany obrazek. Dzięki wysokiej jakości materiałom, które wykorzystują producenci do produkcji grzejników oraz funkcjom, które gwarantują oszczędność. W łazience najważniejsze, aby grzejnik posiadał wystarczający stopień szczelności np. IP44. Dodatkowo odpowiednie wypełnienie go powinno oferować wiele oszczędności i bezpieczeństwa. Obecnie zamiast wody, wykorzystuje się specjalne żele-oleje, które w porównaniu z wodą, są znacznie lepsze. Nagrzewają się szybciej niż woda i dłużej utrzymują ciepło.

Jeśli chodzi o funkcje grzejników to podstawową jest termostat. Grzejnik elektryczny z termostatem to podstawa ogrzewania na prąd. Do tego dochodzą funkcje takie jak:

  • CHILD – eliminująca ryzyko oparzenia się przez dziecko o gorącą powierzchnie grzejnika.
  • TURBO – pozwalająca natychmiast nagrzać pomieszczenie do wymaganej temperatury.
  • NIGHT – automatycznie obniżająca temperaturę w nocy.
  • Wykrywanie otwartego okna – automatycznie wyłączająca ogrzewanie w momencie wykrycia nagłego spadku temperatury.

Elektryczny grzejnik olejowy posiadający wiele funkcji, odpowiednie wypełnienie oraz termostat pozwala na zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Jednak dokładna oszczędność zależy od tego, jak dotychczas wykorzystywaliśmy prąd. Ważne jest również umiejętne korzystanie z oferowanych przez urządzenia funkcji. 

Podsumowanie

Ogrzewanie na prąd dzięki temu, że pojawiają się coraz nowsze rozwiązania staje się coraz bardziej opłacalne. Liczne funkcje oraz materiały, z jakich zostały one wykonane sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie.