© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowy stół w domu – jak wybrać, by pasował?

Zakup stołu
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Stół to jeden z najważniejszych domowych mebli. Zazwyczaj stanowi serce mieszkania, przy którym tętni domowe życie. Jest miejscem spożywania posiłków, celebrowania rodzinnych uroczystości i podejmowania gości. Czasem służy też jako stanowisko do pracy, odrabiania lekcji albo wspólnej zabawy, na przykład przy grach planszowych. Nieraz staje się także świadkiem poważnych rodzinnych rozmów. Kupując nowy stół, warto więc pamiętać o szerokim wachlarzu funkcji, jakie pełni on w naszym domu. Ważne, aby był nie tylko wygodny, ale też funkcjonalny.

Zakup na lata

Decydując się na zakup nowego stołu do domu, warto wziąć pod uwagę, że jest to mebel, który powinien nam służyć przez lata. W wyborze powinniśmy więc kierować się przede wszystkim takimi czynnikami jak użyty do produkcji stołu materiał oraz solidność wykonania. Ciekawym, choć dość kosztownym rozwiązaniem, jest zamówienie wykonania stołu na wymiar u doświadczonego stolarza. Jeśli marzy ci się stół idealnie skrojony do twoich potrzeb, ale ograniczeniem są możliwości finansowe, z pomocą przyjść może pożyczka gotówkowa.

Decydując się natomiast na zakup gotowego stołu, do wyboru mamy kilka dostępnych materiałów. Plastik – najlżejszy i najmniej trwały, będzie jednak zarazem najłatwiejszy w utrzymaniu. Skusić nas może także przystępną ceną. Płyta – ciekawe rozwiązanie, trwalsze od plastiku, a jednocześnie stanowiące namiastkę drewna. I wreszcie drewno – najsolidniejsze ze wszystkich opcji, gwarantujące wysoką jakość na lata, choć zdecydowanie najtrudniejsze w pielęgnacji.

Czym kierować się przy wyborze stołu?

Poszukując stołu idealnie pasującego do wnętrza domu, warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Gdzie planujemy go postawić? Czy będzie miał stałe miejsce, czy też w zależności od okazji będzie zmieniał położenie? Przy tej drugiej opcji istotny okazać się może między innymi jego ciężar.

Czy chcemy, aby był stołem rozkładanym, tak, aby w razie potrzeby mógł sprawdzić się także w czasie dużych rodzinnych uroczystości? Jaki kształt stołu będzie nam najbardziej odpowiadał? Pamiętajmy przy tym, że stoły okrągłe i owalne lepiej prezentują się w centrum pomieszczenia, stoły kwadratowe i prostokątne z kolei bez problemu wpasują się w miejsce przy ścianie. Jeśli udało nam się znaleźć stół idealny, jednak na drodze do jego zakupu stoi niedopinający się budżet domowy, dobrym rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka gotówkowa.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dokonując wyboru nowego stołu do domu, warto wziąć pod uwagę również takie czynniki jak styl i kolorystyka wnętrza, w którym będzie się znajdował. Stół jest na tyle dużym meblem, że jego niedopasowanie do charakteru pomieszczenia, wiązać się może z poczuciem dużego estetycznego dysonansu. Nie mniej istotnym aspektem jest łatwość utrzymania stołu w czystości i jego odporność na uszkodzenia. Może to mieć szczególne znaczenie w domu, w którym są małe dzieci.

Na koniec możemy się też zastanowić, czy chcemy kupić stół razem z pasującym do niego kompletem krzeseł, czy też krzesła będziemy dobierać osobno. To pierwsze rozwiązanie, choć wiąże się z koniecznością poniesienia jednorazowo wyższego kosztu, jest niewątpliwie bardzo wygodne. W przypadku braku wystarczających środków na koncie, które umożliwiałyby taki zakup, ratunkiem okazać się może pożyczka gotówkowa. 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry