Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pufy sako – do wypoczynku i do pracy

pufy sako
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Puf kojarzy się najczęściej z twardym, kwadratowym siedziskiem, często otwieranym od góry. Od lat stanowił zazwyczaj część nieśmiertelnego kompletu wypoczynkowego – kanapa lub wersalka, dwa fotele i puf. Pufy sako po raz pierwszy pojawiły się we Włoszech  - nazywano je sacco chair (bean bag chair).

U nas nazywane są pufami lub workami sako – jako pierwsze zagościły w pokojach dziecinnych. Pufy sako to worki wypełnione specjalnym, lekkim styropianowym granulatem. Są miękkie i  wygodne, pozwalają na wypoczynek w różnych pozycjach dopasowując się kształtem do naszego ciała. Kolorowe, bardzo lekkie, a więc łatwe do przenoszenia stanowią ciekawy element aranżacji każdego wnętrza. Doskonale sprawdzają się do relaksu jaki w pracy typu home office. Zmęczeni siedzeniem na krześle lub fotelu komputerowym możemy zmienić pozycję i popracować na przykład w pozycji półleżącej, z nogami do góry co odciąży kręgosłup i zdrętwiałe nogi. Pufy sako świetnie sprawdzą się również przy czytaniu ulubionej książki lub korzystaniu z kina domowego.

Gdzie kupić pufy sako?

Marka miuki.pl to typowo rodzinna firma. Założona przez parę architektów, którzy rozpoczęli działalność od samodzielnego zaprojektowania i wykonania dziecinnego łóżeczka w ramach swojego hobby. W 2008 roku założyli niewielką manufakturę w Warszawie i rozpoczęli produkcję wygodnych i funkcjonalnych przemiotów wyróżniających się ciekawym desginem i nie spotykaną dotychczas funkcjonalnością. Pufy sako można zamówić na stronie internetowej miuki.pl, ale właściciele firmy chętnie nawiązują bezpośredni kontakt z klientem. Podczas spotkania w siedzibie miuki.pl można obejrzeć gotowe wyroby, a tak ze wspólnie zaprojektować pufy sako według indywidualnych wymagań. Pufy sako za swoją doskonałą jakość zostały wielokrotnie nagrodzone, a firma miuki.pl już w roku swojego powstania zdobyła nagrodę w konkursie "  Pomysł na firmę". Miuki.pl oprócz projektowania, wykonania i sprzedaży zajmuje się również takimi usługami jak pranie pokrowców, uzupełnianie granulatu i naprawę wszelkich uszkodzeń eksploatacyjnych.

Jak wybierać pufy sako?

Przed podjęciem o decyzji nalezy zastanowić do jakich celów będą wykorzystywane pufy sako, w jakich wnętrzach i kto będzie ich głównym użytkownikiem. Miuki.pl oferuje kilka linii pufów sako o różnym kształcie, wielkości i przeznaczeniu. Sa to typowe pufy wypoczynkowe, służące do relaksu przy książce , ulubionej muzyce czy filmie, pufy sako przeznaczone do użycia na zewnątrz – na tarasach i w ogrodach, pufy pomagające w pracy przy komputerze, niewielkie pufy przeznaczone dla dzieci i młodzieży, a także duże, rozbudowane pufy sako z powodzeniem zastępujące dwuosobową kanapę. Do każdego typu można indywidualnie wybrać rodzaj, kolor i wzór pokrowca.