Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Fotel uszak stylowy wypoczynek na co dzień

Fotel uszak
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Bez wątpienia uszaki można nazwać wnętrzarskim fenomenem. Od momentu, gdy pojawiły się w katalogach sklepów meblowych, szturmem zdobyły serca tysięcy ludzi. Nic dziwnego, gdyż to idealny przykład klasyki w uwspółcześnionej formie, pasującej właściwie do każdego stylu.

Od kilku lat fotel uszak cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród klientów sklepów meblowych. Wiele osób nie wyobraża już sobie, aby mogło go zabraknąć w ich mieszkaniu.

Fotel uszak – relaks dla każdego

Początkowo fotele uszaki kojarzyły się głównie z relaksem przy popołudniowym czy wieczornym czytaniu książki. Nie sposób zaprzeczyć, że prezentują się wyjątkowo korzystnie na tle domowej biblioteczki. Rewelacyjnie komponują się z regałami pełnymi książek, ale prócz tego stanowią nietuzinkową ozdobę salonu, jadalni, a nawet sypialni. Mają w sobie pewien urok typowy dla nieco starodawnych mebli. Nadają wnętrzu przytulność oraz specyficzną, ciepłą atmosferę.

Charakterystyczna konstrukcja należy do największych zalet tego elementu wyposażenia. Jako jeden z nielicznych modeli, fotel uszak może zarówno funkcjonować samodzielnie, jak i tworzyć zestaw z kanapą czy sofą. Ustawiony w rogu pomieszczenia obok stolika kawowego, bez problemu stworzy z nim mini strefę wypoczynkową. W zależności od preferencji domowników będzie komponował się z pozostałymi meblami albo wyróżniał na jednolitym tle. Ci, którzy preferują drugą opcję, kupują uszaki w żywych, intensywnych kolorach. Przykładowo, zestawiają soczyście żółty fotel z resztą aranżacji utrzymanej w stonowanych barwach, np. w pastelach czy szarościach.

Stylowe fotele uszaki z podnóżkiem

Poza niesamowitym wyglądem uszaków do ich atutów zalicza się również możliwość zapewnienia użytkownikom jeszcze większego komfortu. Zainteresowani mogą zamówić fotel w wersji z podnóżkiem. Znajdą go w ofercie wielu sklepów, w tym w asortymencie firmy Meble MWM. Uszak z podnóżkiem to strzał w dziesiątkę dla każdego, kto marzy o wygodnym fotelu do codziennego wypoczynku (np. po pracy). Rozłożysty, z miękko zakończonymi podłokietnikami oraz stabilnym oparciem, które wieńczą wyprofilowane „uszy”, zachęca do tego, aby na nim usiąść.

Olbrzymia popularność uszaków przyczyniła się do powstania licznych modyfikacji. I tak obok wariantów z podnóżkiem można zdecydować się na wersje rozkładane, z regulowanym oparciem czy na wysokich nóżkach. Dostępne są także modele na biegunach oraz nowoczesne uszaki w kształcie jaja. Zapewne w niedalekiej przyszłości projektanci mebli przygotują kolejne propozycje dla miłośników tego rodzaju foteli.

Fotel uszak sklep internetowy

Osoby, które chciałyby, aby w ich domu pojawił się uszak, nie będą mieć najmniejszych trudności z zakupem. Fotele bardzo łatwo znaleźć stacjonarnie oraz w sieci, ponieważ duża część punktów posiada je w swojej ofercie. Klienci chwalą artykuły od Meble MWM, producenta wysokiej jakości mebli, działającego na polskim rynku od ponad ćwierć wieku. W wielu mieszkaniach można zobaczyć fotel typu uszak zamówiony w tym sklepie.

Fotel uszak1