© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie zasłony będą najlepszym wyborem do pokoju hotelowego?

Zasłony hotelowe
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Zasłony do pokoju hotelowego muszą podobać się wszystkim gościom. To warunek, który wydaje się trudny do spełnienia, ale w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Zobacz, jak wybrać zasłony hotelowe.

Zasłony do pokoju hotelowego – jaki kolor wybrać

Pokój hotelowy to miejsce niejako publiczne. Zamieszkujący go goście zmieniają się co kilka dni lub tygodni. Trudno dla każdego gościa zmieniać wystrój pokoju, dlatego trzeba go tak opracować, by dla zawsze był atrakcyjny lub przynajmniej neutralny.

Niezmiennie dobre wrażenie robią modne rozwiązania. Nawiązanie do aktualnej mody jest dla gościa hotelowego sygnałem, że wystrój zmieniono stosunkowo niedawno, a więc że pokój został gruntownie odświeżony. Poza tym w modnie zaaranżowanym wnętrzu mieszka się przyjemniej.

Jednocześnie trzeba z aktualnie obowiązującej mody wykorzystać te rozwiązania, które są dość bezpieczne. Na przykład nie każdy musi lubić pudrowy róż albo fiolet, ale praktycznie każdy przyjmie pozytywnie zasłony w kolorze szarym, granatowym lub brązowym. Te pierwsze i drugie są obecnie bardzo modne, trzecie wpisują się w nurt eko, który coraz śmielej poczyna sobie na salonach.

Ze względów praktycznych lepiej nie wieszać zasłon białych. Podobnie czarne nie będą dobrym wyborem, mogą się gościom źle kojarzyć.

Zasłony hotelowe – jaka tkanina będzie najlepsza

Tkanina na zasłony do pokoju hotelowego powinna być przede wszystkim praktyczna, a więc łatwa w utrzymaniu czystości, nieprzepuszczająca światła słonecznego, tłumiąca (przynajmniej częściowo) hałas i zapewniająca termoizolację. Wszystkie te warunki spełniają tkaniny typu blackout i to właśnie one są najlepsze do pokoi hotelowych. W hotelach wyższej kategorii (lub aspirujących do takowych) wymaga się zasłon z tkanin niepalnych. Tu również tkaniny typu blackout wygrywają, bo sporo z nich może pochwalić się taką właściwością. Przy tym zasłony blackout nie gniotą się pod naciskiem palców, nawet gdy są często zasłaniane i odsłaniane wyglądają estetycznie.

Zasłony do hotelu – jak dobrać długość

Długość zasłon można dobierać na trzy sposoby: do parapetu, za parapet, do podłogi. To sposoby, które sprawdzają się w mieszkaniu lub w domu. Jednak w pokoju hotelowym tylko ostatni wybór jest wart uwagi. W eleganckim wnętrzu zasłony muszą sięgać do podłogi. Trzeba jednak wykluczyć opcję, w której końce zasłon leżą na podłodze. Najpewniej zasłony będą zasłaniane i odsłaniane, dlatego dla wygody i ze względów praktycznych powinny kończyć się około dwóch centymetrów nad podłogą.

Zasłony do pokoju hotelowego – czy warto je marszczyć?

Marszczone zasłony wyglądają bardzo stylowo i nadają pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu, ale… są droższe niż niemarszczone, bo potrzeba na nie więcej materiału. Czy więc warto przesadnie inwestować w zasłony? Zdecydowanie tak.

Wygląd pokoju hotelowego to pierwsza rzecz, na jaką zwróci uwagę gość, gdy tylko przekroczy próg. Jeśli od razu nie poczuje się jak w domu, nie będzie chciał wracać. Ekskluzywny wygląd pokoju to dowód szacunku dla gości, chęci zaspokajania ich potrzeb, w końcu dowód na dbałość o ich wygodę, a tych rzeczy przecenić się nie da. Nieco wyższa cena zasłon jest przy tym nieistotna.

Duży wybór zasłon hotelowych oferuje sklep: https://alena-firany.pl/zaslony-hotelowe.html.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry