Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Myślisz o przeprowadzce? Sprawdź czy to jest dla ciebie

Przeprowadzki
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wiele osób narzeka na prowadzony tryb życia oraz na miejsce, w którym aktualnie mieszkają. Ci, którzy żyją w centrach dużych miast, mają dosyć ciągłego hałasu, gonitwy za pracą i za karierą. Chcą oddechu, spokoju i ciszy. Z drugiej strony jest wiele osób mieszkających na wsi, które wolałyby zamieszkać w mieście, w którym widzą większe perspektywy rozwoju - osobistego i zawodowego. Zarówno jedni, jak i drudzy powinni zastanowić się jednak, czy przeprowadzka jest rzeczywiście najlepszym dla nich rozwiązaniem bieżących problemów w dłuższej perspektywie czasu.

Czy każda zmiana jest dobra?

Przeprowadzka wiąże się z całkowitą zmianą dotychczas prowadzonego życia, zwłaszcza wtedy, gdy przenosimy się do zupełnie innego miasta, albo za granicę. Powinna zatem być decyzją dokładnie przemyślaną i przeanalizowaną. Nie można liczyć wyłącznie na to, że przeprowadzka przyniesie pozytywne efekty zmian w naszym życiu. Może bowiem okazać się zupełnie inaczej, a my sami poświęcimy swój cenny czas i najprawdopodobniej niebagatelne środki finansowe na to, aby ją zorganizować.

Tylko dla osób zdecydowanych i odważnych

Jeśli myślimy o przeprowadzce, ale jej wizja napawa nas przerażeniem i nie możemy się pozbyć nieprzyjemnych odczuć z nią związanych, być może w ogóle nie powinniśmy się na nią decydować. Najlepiej rozważyć problem w sposób analityczny, czyli spisać na kartce, dlaczego chcemy się przeprowadzić. Czy jest to nasza wewnętrzna potrzeba, czy może przymus? Bywa, że przeprowadzka jest pomysłem tylko np. żony czy męża, a druga osoba wcale jej nie chce. Należy rozmawiać otwarcie o swoich wątpliwościach i dojść do konsensusu. Nie można nikogo zmuszać do przeprowadzki, ponieważ może czuć się nieszczęśliwy i niespełniony.

Odwaga we wprowadzaniu poważnych zmian w życiu jest niezbędna do tego, aby ostatecznie podjąć decyzję o przeprowadzce i konsekwentnie ją realizować. Jeśli jesteśmy przekonani o tym, że przeprowadzka stanie się dla nas szansą na lepszą egzystencję, będziemy mogli znaleźć dzięki niej dobrą pracę w innym miejscu, albo rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, powinniśmy się jej podjąć, ale z pełną wiedzą i odpowiedzialnością.

Trudności w przeprowadzeniu przedsięwzięcia

Przeprowadzki nie należą do najmilszych czynności. Wiążą się z wieloma dylematami i problemami. Jeśli już na etapie planowania przeprowadzki przerastają nas one, raczej nie jest to dla nas najlepsza decyzja i powinniśmy w ogóle zaniechać albo odłożyć pomysł na bliżej niesprecyzowaną przyszłość. W przeciwnym wypadku możemy rozpocząć planowanie działań, jakich musimy dokonać w ciągu kilku tygodni do czasu rozpoczęcia realnego przewożenia wszystkich naszych rzeczy w nowe miejsce.

To zadziwiające, jak wiele niepotrzebnych przedmiotów, gromadzimy przez lata w swoich domach i mieszkaniach. Ich radykalną selekcję realizuje się właśnie w związku z przeprowadzką. To najlepsza okazja do tego, aby pozbyć się wszystkiego, co nie jest nam już potrzebne i z czego nie korzystaliśmy przez ostatnie kilka lat.

Najważniejsze przy dobrym zorganizowaniu przeprowadzki jest to, aby właściwie posegregować i popakować wszystkie swoje rzeczy i wynająć firmę przewozową dla przewiezienia mebli czy większych sprzętów. Przeprowadzka niewątpliwie jest zadaniem męczącym, wymagającym od nas zaangażowania, ale jeśli kryje się za nią większy, głębszy cel, to powinniśmy podjąć się tego trudu. Konsekwencja w dążeniu do wyznaczonych punktów w życiu pozwoli nam na ich osiąganie i na zwiększanie satysfakcji z siebie samych i swojego życia. Przeprowadzka może wówczas wzbudzać w nas uczucie podniecenia. Dzięki niej poznajemy nowe otoczenie - środowisko i ludzi, którzy w nim żyją. Mamy szansę na poznanie nowych znajomych i zawiązanie trwałych przyjaźni, chociażby z sąsiadami. Otwierają się przed nami nowe drogi rozwoju, które dobrze wykorzystane będą pozytywnie wpływać na nasze życie.

  Porady zostały przygotowane przez firmę Mega Przeprowadzki świadczącą usługi przeprowadzkowe w Krakowie i okolicach.