© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Dom i ogród
  • Jaką kosiarkę wybrać? Elektryczną czy z własnym napędem?

Jaką kosiarkę wybrać? Elektryczną czy z własnym napędem?

kosiarka do trawy
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Usuwanie nadmiaru trawy z ogrodu nie zawsze jest proste. Szczególnie gdy jest to teren rozległy, z dużą ilością zieleni, trudno zabrać się do tego zadania. Żeby uporządkować ogród szybko, potrzebny jest profesjonalny sprzęt ogrodniczy. W takiej sytuacji wielu początkujących ogrodników zastanawia się, która kosiarka będzie najlepsza, elektryczna czy własnym napędem.

Nowoczesne maszyny koszące trawę

Ilość modeli kosiarek w sklepie ogrodniczym jest bardzo duża. Każdy właściciel zielonego terenu jest w stanie dobrać taki sprzęt, który będzie zarówno wygodny w użytkowaniu, jak i cichy, i pozytywnie wpływający na środowisko naturalne. Wszystkim tym osobom, którym zależy na planecie i na komforcie pracy poleca się w sklepach kosiarki elektryczne.

Są one wydajne, pracują bez zbędnego hałasu, dzięki temu można odpoczywać w czasie koszenia. Jest to ulga dla uszu zarówno pracującej osoby, jak i otoczenia. Ich ekologiczny charakter doceni ta osoba, która stara się prowadzić swoje życie zgodnie z zasadą nieszkodzenia otaczającej przyrodzie.

Sprawdzają się one zazwyczaj w małych lub średnich ogrodach, wszędzie tam, gdzie jest niewielki obszar do skoszenia. Jest to sprzęt lżejszy niż standardowe rozwiązania, można się zatem nim wygodniej posługiwać, a także swobodniej przewozić, gdy jest potrzebny w innym miejscu.

Standardowe rozwiązania do dużych ogrodów

Kosiarki spalinowe z własnym napędem są nieocenione na tych obszarach, gdzie występuje duży trawiasty obszar. Są one wydajne, mają szeroki zakres manewrowania, można w znacznie krótszym czasie, bez dodatkowego zasilania, dotrzeć do wszystkich miejsc.

Po właściwej konserwacji i wyczyszczeniu taki fachowy sprzęt można używać także w kolejnych sezonach, wystarczy tylko kupić właściwy, solidny model. Jest efektywna i przydatna, odporna na działanie wielu czynników, można jej używać na zewnątrz niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Kupno kosiarki z właściwą mocą silnika okaże się przydatne, pozwoli na intensywniejsze użytkowanie. Zamówienie takiego modelu, który ma dodatkowe funkcje i udogodnienia, pozwoli na wydajną pracę bez wysiłku. Nadaje się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ogrodników, łatwo zrozumieć ich mechanizm.

Co brać pod uwagę w czasie zakupów?

Dla osoby, która chce mieć wielosezonowy sprzęt ogrodniczy, ważny jest nie tylko wygląd kosiarki. Zarówno wtedy, gdy wybierana jest bardziej nowoczesna, ekologiczna kosiarka elektryczna, jak i wydajna, mogąca pokonać więcej kilometrów kosiarka z napędem, liczy się to, co ma w środku. Oprócz mocy silnika bierze się pod uwagę także szerokość koszenia, dobre modele mogą kosić nawet 46 cm trawnika.

Nowoczesne kosiarki mają regulację wysokości koszenia, jest to kolejne udogodnienie, któremu w sklepie warto się przyjrzeć. Przy większych trawnikach maszyna powinna posiadać napęd samojezdny, zaoszczędzi to czas, sprawi, że ogród bez wysiłku będzie wyglądał dobrze. Przydadzą się także w takim urządzeniu koła i kosz, koła najlepiej osadzone na metalowych łożyskach. Obecność kosza pozwoli na szybsze zebranie trawy.

  Artykuł powstał przy współpracy ze sklep.wolf-garten.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry