Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Modne mieszkanie. Jak je urządzić?

Modne mieszkanie
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Urządzanie mieszkania to niełatwe zadanie, które wiąże się ze stresem, trudnymi decyzjami i wieloma kompromisami. Jak uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt? Jaka aranżacja sprawi, że nasze wnętrze będzie nie tylko funkcjonalne, ale również modne? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Minimalizm z odrobiną szaleństwa 

Choć minimalizm wciąż stanowi podstawę modnej aranżacji wnętrz, to od kilku lat projektanci coraz częściej zbaczają z tej usłanej ascetyczną surowością i restrykcyjnymi zasadami ścieżki designerskiej. W ostatnim czasie, obok prostych mebli w geometrycznych kształtach, gołej cegły, metalu i naturalnego drewna, modne stały się również nieco bardziej dekoracyjne elementy wystroju. Urządzając mieszkanie, w końcu możemy pozwolić sobie na oryginalną szafę z ciekawymi ornamentami, duży welurowy fotel o niebagatelnym kształcie czy miękki dywan z długim włosiem. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się również sporej wielkości lampy, zasłony w mocnych kolorach i zaokrąglone meble. 

Kolory i oświetlenie 

Modne mieszkanie poznaje się po stonowanych barwach, które stanowią idealne tło dla bardziej fikuśnych elementów całej aranżacji. Zastanawiając się nad kolorem ścian, postawmy na eleganckie beże, delikatne karmele, czekoladowy brąz lub klasyczną biel. Inaczej rzecz się ma przy wyborze mebli – na tym obszarze możemy rozwinąć skrzydła naszej wyobraźni. W nowoczesnym wnętrzu dobrze zaprezentują się pomarańczowe kanapy, niebieskie krzesła oraz turkusowe dywany. Pamiętajmy jednak, że zbyt różnorodna paleta barw może sprawić, że mieszkanie będzie wydawało się kiczowate. Aby uniknąć takiego efektu, ograniczmy się do maksymalnie dwóch dominujących kolorów. 

Oświetlenie ma ogromny wpływ na atmosferę panującą w domu. Urządzając modne wnętrze, postawmy na odsłonięte okna oraz lampy dające ciepłe, przydymione światło. 

Statement piece, czyli serce salonu

Statement piece to charakterystyczny mebel lub przedmiot, który dominując nad całością aranżacji, stanowi jej największą ozdobę. W takiej roli najlepiej sprawdza się kanapa, której obicie kolorystycznie kontrastuje z resztą wystroju, oryginalny stół lub pokaźnych rozmiarów lampa o nietypowym kształcie. 

Niezwykle interesującym elementem modnego wnętrza może okazać się również ciekawy kominek. Aby nasze mieszkanie emanowało stylem i klasą postawmy na kultowe piece kaflowe. Tego rodzaju paleniska nie tylko doskonale spełniają swoją funkcję grzewczą, ale również stanowią wyjątkową dekorację salonu. Piec kaflowy możemy z łatwością dopasować stylem i kolorystką do estetyki panującej w naszym mieszkaniu, jednocześnie sprawiając, że stanie się on naprawdę imponującym statement piece całego designu.

Sprawdź ofertę w sklepie: https://kratki.com/sklep/pl/category/17/piece-kaflowe!

Zielono mi, czyli wybieramy dodatki 

Najlepszym sposobem na ożywienie modnego wnętrza jest udekorowanie go bujną zielenią. W tego typu mieszkaniu świetnie sprawdzają się duże rośliny doniczkowe o rozłożystych liściach, które będą cieszyć oko przez cały rok. Nie zapominajmy, że donice również stanowią element wystroju i dlatego wybierając je, starajmy się dopasować ich kształt i kolor do ogólnego wystroju naszego wnętrza.