Jak modnie i praktycznie urządzić kawalerkę na wynajem?

16 wrzesień 2020

Wynajęcie mieszkania może być naprawdę dobrą inwestycją na całe lata. Jednak przed wystawieniem naszego lokum na rynek musimy dobrze przemyśleć kwestię jego remontu i prawidłowego urządzenia. Nie da się bowiem ukryć, że konkurencja jest duża, dlatego wystawiane przez nas na wynajem mieszkanie powinno być urządzone praktycznie i modnie. Szczególne wyzwanie może stanowić kawalerka, dlatego podpowiadamy, w jaki sposób dobrze przygotować ją do wynajęcia.

Pamiętaj o mocnych podłogach

Dobrej jakości podłogi to podstawa w aranżacji kawalerki na wynajem. Po pierwsze jest to element, którego raczej nie planujemy często wymieniać. Po drugie zmieniający się lokatorzy to jednak zaciągnięty spory kredyt zaufania - przesuwanie mebli czy chodzenie na obcasach to standard może znacznie wpłynąć na żywotność podłogi. Właśnie dlatego ta położona w naszym mieszkaniu powinna być przede wszystkim trwała. Warto postawić na panele o podwyższonej odporności na ścieranie. W warunkach wynajmu powinny to być modele oznaczone jako AC3 lub nawet AC4. Dobrym rozwiązaniem jest rezygnacja z wykładzin. Takie powierzchnie są bardzo nietrwałe, a przy tym mają także tendencję do szybkiego brudzenia się.

Ściany w jasnych i neutralnych kolorach to podstawa

Kolejną bardzo istotną kwestią podczas przygotowywania mieszkania do wynajmu jest przygotowanie ścian. W przypadku kawalerki ma to podwójne znaczenie. Niewielkie mieszkania warto malować raczej na jasne kolory, które pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń. Zrezygnujmy więc. z intensywnych barw oraz mocnych akcentów - ponieważ mogą one przytłaczać i sprawiać, że mieszkanie będzie wydawało się jeszcze mniejsze. Lepszym rozwiązaniem są różne odcienie bieli, beżów i szarości.

Jasne i neutralne barwy to także wybór idealny dla konceptu mieszkania na wynajem. Nie znamy gustu naszych potencjalnych lokatorów, dlatego powinniśmy dołożyć wszystkich starań, aby kawalerka była jak najbardziej neutralna. Jasne kolory świetnie się sprawdzą, a potencjalne zmiany będziemy mogli z czasem przedyskutować z najemcami, szczególnie jeżeli zdecydują się oni na dłuższy pobyt.

Zadbaj o ergonomiczne meble

Kawalerka wymaga wielu konkretnych rozwiązań aranżacyjnych, także jeżeli chodzi o meble. Jeżeli mamy na wynajem tego typu mieszkanie, powinniśmy zainwestować w praktyczne, funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania. Pojemne szafki to jednak nie wszystko. Dobrym rozwiązaniem jest włoska sofa z funkcją spania. Wyróżnia się ona bardzo estetycznym i designerskim wyglądem, który bardzo łatwo dopasować do całościowej aranżacji wnętrza. Jest także idealna do spania, dzięki czemu w pozwala w znacznym ograniczyć zużycie przestrzeni.

Kawalerka na wynajem wymaga od nas przemyślanych i praktycznych działań, które sprawią, że stanie się bardzo pożądanym i wygodnym mieszkaniem. Pamiętając o kilku istotnych kwestiach możemy z łatwością sprawić, że nowi lokatorzy będą czuli się w niej bardzo dobrze. Rozwiązania takie jak mocne podłogi czy włoska sofa z funkcją spania znacznie ułatwią ten proces.

Artykuł powstał we współpracy z direct2home.pl

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt