© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Dom i ogród
  • Odkurzacze automatyczne - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Odkurzacze automatyczne - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ranking odkurzaczy automatycznych
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Coraz więcej osób decyduje się na zakup odkurzacza automatycznego. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Oszczędzasz czas na sprzątaniu i zarazem zapewniasz sobie sterylną czystość podłóg każdego dnia. Robot odkurzający jest więc niezwykle przydatny. Na co zwrócić uwagę, przy jego zakupie?

Czas i powierzchnia odkurzania

Robot odkurzający zasilany jest za pomocą akumulatora. Jego moc natomiast może wystarczyć, by odkurzyć zarówno całe mieszkanie, jeden pokój, albo np. całe piętro. Wszystko zależy od funkcji i czasu działania. W przypadku tańszych modeli możesz nie  mieć zbyt wielu możliwości, natomiast w droższej wersji np. zaznaczysz już konkretny obszar sprzątania. To również rzutuje na sam czas sprzątania. W tańszych wersjach odkurzacz automatyczny kilkakrotnie odkurza konkretną powierzchnię. W dużej jadalni będzie więc sprzątał całą podłogę, a nie tylko miejsce pod stołem, gdzie znajdują się okruszki. To ma swoje wady i zalety:

  • zaletą jest dokładne posprzątanie całego pomieszczenia,
  • wadą szybsze zużycie baterii i dłuższy czas sprzątania.

Pojemnik na odpady i czas ładowania baterii

Przy zakupie odkurzacza zwróć uwagę na wielkość pojemnika. Najmniejszy to zaledwie 0,2l. Przy tak małym pojemniku będziesz zmuszona do częstego wypróżniania śmieci. Coraz więcej modeli posiada jednak pojemnik o pojemności 0,7 albo nawet 1 l. To ułatwi pracę, zwłaszcza jeśli nie ma Cię w tym czasie w domu.

Istotny jest też czas ładowania baterii, a także czas, w którym robot może odkurzać bez konieczności parkowania w stacji ładującej. Czas pracy może się wahać od 45 do 160 minut. Duża rozpiętość, a jeśli chcesz za jednym razem odkurzyć cały dom, to z pewnością 45 minut okaże się niewłaściwą opcją.

Funkcje dodatkowe w odkurzaczu

Twój odkurzacz może być wyposażony w dodatkowe funkcje, np.:

  • filtr hepa – oczyszczający powietrze z kurzu,
  • mop – opcja mycia podłogi,
  • wirtualna ściana – włączenie blokady przejazdu do innego pomieszczenia,
  • automatyczne dostosowanie się mocy – przy większym poziomie zabrudzeń odkurzacz pracuje na wyższych obrotach.

Odkurzacz samojezdny może też mieć opcję sterowania za pomocą smartfonu, komend głosowych czy automatycznego powrotu do stacji. Zazwyczaj ma to jednak przełożenie na cenę – im więcej funkcji, tym wyższa cena. Dlatego warto analizować, co jest niezbędne, a co jedynie zbytecznym gadżetem, za który zwyczajnie przepłacisz przy zakupie.

Autor:
Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem Ranking odkurzaczy automatycznych, oferującym porównanie automatycznych robotów sprzątających

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry