Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowoczesne oświetlenie w Twoim mieszkaniu

taśmy LED
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Sprawdź jak przy zastosowaniu taśmy LED może oświetlić swój dom!

Taśma LED jako nowoczesne oświetlenie mieszkania

Taśma LED może zostać wykorzystana na wiele sposobów, w niemalże każdym wnętrzu. Jeśli chcemy bez większych nakładów finansowych i czasowych unowocześnić salon, sypialnię czy kuchnię, warto zdecydować się na montaż takich świetlnych pasków. Wspaniałe efekty można uzyskać w przypadku sufitu podwieszanego. Diody znajdujące się w taśmie mogą mieć różne barwy światła, być jedno- lub wielokolorowe. Przy tak ogromnym wachlarzu wyboru nawet najbardziej wymagające osoby znajdą dla siebie coś odpowiedniego.

tasma led smd 2835 pasek 84w 24v 6000k strip

Podświetlenie sufitu przy użyciu taśm LED? Jak najbardziej!

Można uchronić się przed dużymi wydatkami w wyniku kosztownego remontu i szybko odmienić wystrój wnętrza, sięgając po taśmy LED. Idealnie sprawdzają się w przypadku podwieszanego sufitu, szczególnie tam gdzie stawiamy na nowoczesną stylistykę. Tego typu oświetlenie jest na tyle uniwersalne, że sprawdzi się niemalże wszędzie. Taśma LED może być jednokolorowa, co najlepiej prezentuje się w kuchni i sypialni. Z kolei w pokoju dziennym i dziecięcym można zdecydować się na bardziej odważne wariacje kolorystyczne. Wybór pasków LED będzie optymalny w najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu, czyli w salonie. To właśnie tutaj spędzamy sporą część dnia, wykonując przeróżne czynności. Pokój dzienny idealnie nadaje się do wspólnych rozmów z domownikami, relaksowania się przed telewizorem, czytania książki i poddawania się wielorakim rozrywkom, przyjmowania gości. Warto wobec tego wprowadzić do wnętrza praktyczną dekorację sufitową w postaci oświetlenia LED. Godna polecenia będzie taśma RGB z dodatkową diodą białą. Może mieć ona barwę ciepłą lub zimną w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Oświetleniem LED można wygodnie sterować, dostosowując kolor i natężenie światła do okazji, nastroju, potrzeb. Raz może to być subtelna łuna świetlna, a innym razem mocna poświata w bardziej intensywnym kolorze.

gzyms led blue

Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Wybierając taśmę LED jednokolorową, należy dopasować kolor świecenia do aranżacji wnętrza i określić to, jaką funkcję ma pełnić oświetlenie. Jeśli pomieszczenie zostało urządzone w oparciu o styl skandynawski, gdzie królują biele i szarości, warto dopełnić aranżację oświetleniem o zimnej barwie światła. Takie rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wystrój sprawia wrażenie surowego. Jeśli zależy nam na uzyskaniu bardziej intensywnego światła, które będzie działało pobudzająco, taśmy LED z diodami o barwie białej zimnej sprawdzą się idealnie. Przyjemną atmosferę i przytulność można wprowadzić do wnętrza za pomocą taśm LED o barwie białej ciepłej. Takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę tam, gdzie dominuje drewno, brązy, beże. Barwa biała ciepła sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Idealnie nadaje się do sypialni, gdzie pomoże stworzyć optymalne warunki do wypoczynku.

pomoc przy napisaniu artykułu: www.kingled.pl