Jaka kosiarka spalinowa będzie najlepsza?

28 sierpień 2020

Zielony, idealnie przycięty trawnik to powód do dumy każdego właściciela ogrodu. Aby jednak prezentował się bez zarzutu, sprawna kosiarka spalinowa, traktorek lub wykaszarka spalinowa to podstawa wyposażenia. Czym kierować się przy wyborze sprzętu ogrodowego, jeśli nie posiadamy w tej kwestii doświadczenia? U kogo lepiej sprawdzą się kosiarki spalinowe z napędem? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Kosiarka spalinowa – zalety

Idealna kosiarka to taka, która będzie skuteczna, łatwa w obsłudze, poręczna i wydajna. Na rynku istnieje bardzo duży wybór kosiarek ręcznych oraz elektrycznych, jednak coraz większą popularnością oraz zaufaniem cieszy się kosiarka spalinowa. To świetny wybór szczególnie w przypadku osób, które posiadają rozległy trawnik, ponieważ, w przeciwieństwie do kosiarki elektrycznej, nie musimy martwić się o długość kabla. Brak rozciągniętego przewodu zapewnia większe bezpieczeństwo w trakcie koszenia.

Ze względu na dużą moc kosiarka spalinowa świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach, np. na nierównym terenie lub w zetknięciu z bardzo wysoką trawą. Co więcej, dzięki kosiarce spalinowej z łatwością dotrzemy do trudno dostępnych części naszego ogrodu bez niszczenia jego kompozycji.

Kosiarka spalinowa – z napędem czy bez?

Kolejną problematyczną kwestią dotyczącą wyboru kosiarki spalinowej jest napęd. Czym różnią się kosiarki spalinowe z napędem od tych bez napędu? Podstawowa różnica leży w komforcie i wygodzie koszenia. Napęd w kosiarce będzie szczególnie przydatny, jeśli mamy do czynienia z bardzo nierównym terenem, ponieważ nie musimy wkładać dodatkowego wysiłku w manewrowanie sprzętem. 

Kosiarki spalinowe z napędem mogą być skonstruowane w różny sposób. Główna różnica leży w mechanizmie, który napędza koła. Możemy wyróżnić kosiarki spalinowe z przekładnią kątową lub ślimakową. Mechanizm działania przekładni kątowej jest o wiele bardziej wygodny i tańszy od ślimakowej, gdyż za przeniesienie napędu na koła odpowiadają dwa koła zębate, które napędzają pasek. 

Nóż do kosiarki spalinowej – jaki będzie najlepszy?

Odpowiednio dobrany nóż do kosiarki gwarantuje najlepsze efekty koszenia. Jeśli nasza kosiarka jest często eksploatowana, należy mieć na uwadze fakt, że nóż ulegnie szybkiemu zużyciu i konieczna będzie wymiana na nowy. Pamiętajmy, że koszenie zużytym nożem może spowodować poważne uszkodzenie kosiarki, np. problemy z silnikiem czy strukturą napędu. 

Jeśli nie wiemy, jaki nóż do kosiarki wybrać, najlepszym rozwiązaniem jest wybór noża uniwersalnego. W żaden sposób nie ustępuje jakością nożom oryginalnym, bywa też od nich o wiele tańszy. Przed wyborem nowego noża do kosiarki musimy zwrócić uwagę na:

  • długość noża,
  • grubość noża,
  • szerokość noża,
  • średnicę otworu wewnętrznego,
  • średnicę i rozstaw otworów bocznych.

Wszystkie powyższe parametry powinny być identyczne z parametrami wymienianego noża. W innym przypadku może dojść do poważnego uszkodzenia kosiarki.

Jeśli interesuje Cię zakup nowej kosiarki spalinowej lub traktorka albo szukasz przydatnych informacji na ich temat, zapraszamy na stronę https://ogrodexmilicz.pl. Możesz mieć pewność, że znajdziesz tam produkty najwyższej jakości, tylko od najlepszych producentów.

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt