Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak urządzić małe biuro w domu?

małe biuro w domu
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wielu z nas codziennie spędza przed komputerem stosunkowo dużo czasu. Dla części osób jest to doskonała forma rozrywki, bowiem świetnym rozwiązaniem wydaje się oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie w gry komputerowe. Jednak wielu z nas przesiaduje przed ekranem monitora, ze względu na to, że jest to po prostu nasza praca. Codziennie wykonujemy te same obowiązki, które są nieodzownym elementem czynności służbowych. Niezależnie od tego, w jakim celu korzystamy z komputera, w każdym domu przyda się małe biuro, które pozwoli na komfortowe spędzanie czasu. Co powinno znajdować się w takim miejscu? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule.

Biurko to podstawa

Myśląc o domowym biurze z pewnością wielu z nas pomyśli właśnie o biurku, które jest jednym z ważniejszych elementów w tym pomieszczeniu. Powinno być wykonane z dobrych materiałów, aby było trwałe, wytrzymałe i jednocześnie dobrze wyglądało. Ważny jest odpowiedni rozmiar tego mebla. Musimy pomieścić na nim wszystkie niezbędne elementy, jak chociażby monitor, klawiaturę, jednostkę centralną, myszkę, głośniki, ewentualnie drukarkę, a także inne elementy potrzebne do pracy, m.in. kartki papieru, długopisy, zeszyty, dziurkacze, zszywacze i inne akcesoria biurowe. Oczywiście miejsca powinno być na tyle dużo, że po umieszczeniu tych elementów musimy mieć do nich swobodny dostęp. Kiedy wybierzemy już odpowiednie biurko, możemy przejść do dalszego urządzania biura.

Odpowiednie krzesła obrotowe

Kolejnym bardzo ważnym elementem w biurze jest krzesło obrotowe, które także powinno być odpowiednio dobrane, aby było komfortowe i jednocześnie ergonomiczne dla naszego kręgosłupa. Sklep z krzesłami oferuje nam wiele produktów, jednakże naszym zadaniem jest wybranie tego, które najlepiej sprawdzi się w naszym pomieszczeniu. W jaki sposób dobrać krzesła biurowe? Należy zwrócić uwagę na zakres regulacji wysokości i głębokości siedziska. Krzesła obrotowe powinny być dostosowane do tego, aby nogi były zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Tego typu ustawienie zapewnia prawidłowe rozłożenie ciężaru. Dlatego też krzesła biurowe muszą mieć możliwie największy stopień regulacji. Sklep z krzesłami oferuje wiele produktów, które mają materiał umożliwiający wentylacje. I to właśnie za tego typu modelami powinniśmy się rozglądać, aby zadbać o swój komfort. Swobodny przepływ powietrza jest konieczny podczas wielogodzinnego przesiadywania przed ekranem monitora. Dodatkowo krzesło obrotowe powinno być łatwe do czyszczenia. Często bowiem dochodzi do sytuacji, w których znacznie się zakurzy lub wylejemy na niego jakiś płyn. Kolejnym ważnym parametrem jest wysokość oparcia, krzesło biurowe musi opierać całe plecy, a nie tylko ich część. Jeśli nie zastosujemy się do tego, może dojść do tego, że będziemy się garbić.

Gniazdko elektryczne

Nie możemy zapomnieć o tym, że ustawiając oba wcześniej przytoczone elementy, musimy mieć stały dostęp do prądu. W innym przypadku włączenie komputera bądź lampki nie będzie możliwe. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z przedłużacza, który doskonale się sprawdzi.

Artykuł powstał we współpracy z kupkrzeslo.pl