© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

firmy sprzątające
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Czy warto sprzątać we własnym zakresie?

Na takie pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy manager lub właściciel firmy – niezależnie od jej wielkości i profilu. Sprzątania wymaga każdy rodzaj działalności – biuro, mniejszy lubi większy sklep, ogromny magazyn logistyczne czy centrum handlowe.

Sprzątanie "na własną rękę" może być tańsze tylko pozornie. Profesjonalne sprzątanie wymaga specjalistycznego sprzętu, odpowiednich środków czystości, a także kwalifikacji personelu. Sprzątanie związane jest nie tylko z porządkiem i higieną, ale również z bezpieczeństwem pracowników i klientów. Sprzątanie nie dotyczy wyłącznie pomieszczeń – może to być również czyszczenie budynków z zewnątrz, utrzymanie porządku na chodnikach, przejściach, podjazdach, parkingach i terenach zielonych, w okresie zimowym odśnieżanie. Najwygodniejszym a zarazem najbardziej ekonomicznym będzie powierzenie tego typu usług jednej firmie, która oferuje usługi kompleksowe i zapewnia ciągłą, profesjonalną obsługę dopasowaną do potrzeb klienta.

Jak powinna działać firma sprzątająca?

Pierwszym etapem współpracy z firmą sprzątającą jest ustalenie zakresu działalności – rodzaju usług i ich częstotliwości. Greenpointpp.pl zapewnia swoim klientom konsultacje i porady na podstawie których określa zakres usług. Greenpointpp.pl działa zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy, a także posiada pełne ubezpieczenie w zakresie wykonywanych czynności. Firma sprzątająca zaopatruje też klienta w środki do utrzymania czystości i higieny. Greenpointpp.pl oferuje swoje usługi całodobowe, łącznie z godzinami nocnymi.

Jakie czynności można zlecić firmie sprzątającej?

Podstawową usługą świadczoną przez firmę sprzatającą jest utrzymywanie porządku we wnętrzach – czyszczenie podłóg i wykładzin, mycie okien, utrzymanie porządku w pomieszczeniach sanitarnych. Kolejny rodzaj usług to zapewnienie porządku na zewnątrz – konserwacja elewacji budynku, mycie okien zewnętrznych, odśnieżanie, zbieranie i segregacja śmieci, utrzymanie porządku na trawnikach i parkingach. Aktualnie, w czasie pandemii koronawirusa jedną z najważniejszych czynności wymagających profesjonalnego sprzętu i wiedzy jest dezynfekcja pomieszczeń i ich ozonowanie. Pozytywnie układająca się współpraca z firmą sprzątającą to niewątpliwie redukcja kosztów działalności, lepsza organizacja czasu pracy, a także bezpieczeństwo i higiena. Wszystko to zapewnia lepsze wyniki pracy firmy, a także pomaga dbać o jej właściwy wizerunek.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry